Naši lidé v médiích

22.05.2018 | Filip Tesař
Setkání zástupců EU a zemí západního Balkánu
Filip Tesař byl hostem Českého rozhlasu v souvislosti se summitem EU a zástupců zemí západního Balkánu. Jak daleko jsou jednotlivé země v přístupových rozhovorech? Jaký další vývoj můžeme očekávat? I to se dozvíte v rozovoru níže.
11.05.2018 | Jan Daniel
Proč se Izrael odhodlal k razantnímu útoku na íránské cíle v Sýrii?
Jan Daniel byl hostem Českého rozhlasu v souvislosti s odvetným izraelským útokem na íránské vojenské cíle v Sýrii. Jak silná je přítomnost Íránu v Sýrii? O co jde Izraelcům v této konfrontaci? A jak se na současný vývoj dívá Rusko?  I na to naleznete odpovědi v rozhovoru níže.
09.05.2018 | Jan Daniel
Volby v Libanonu
Jan Daniel byl hostem Českého rozhlasu v souvislosti s volbami v Libanonu. Libanonci po 9 letech volili nový parlament. Mandát nynějších poslanců měl vypršet už v roce 2013, ale byl třikrát prodloužen. Politická krize se připisovala důsledkům války v sousední Sýrii. Poprvé v historii teď hlasují libanonští občané žijící v cizině a hlasuje se podle nového volebního zákona, který zavedl proporční systém, a cílem normy je větší pluralita v národním shromáždění, kde dosud převládaly velké strany. Více o volbách se dozvíte v rozhovoru níže.
04.05.2018 | Tomáš Profant
Marx v strednej Európe a ukradnutá ľavica
Ako by sa dnes Karl Marx pozeral na politiku v strednej Európe? Píše Tomáš Profant pro SME.
27.04.2018 | Mark Galeotti
Galeotti pro Info.cz: Putin zavedl pro mafiány nová pravidla...
Článek publikovaný serverem Info.cz se věnuje tématu nejnovější knihy Marka Galeottiho (The Vory: Russia´s Super Mafia), a sice ruské mafii. Je Rusko mafiánským státem, respektive, proč je toto tvrzení příliš zjednodušující? I to se dozvíte v článku níže a především v nové knize Marka Galeottiho.
27.04.2018 | Jan Eichler
Společné jednání amerického a francouzského prezidenta
Jan Eichler byl hostem České televize v souvislosti s návštěvou francouzského prezidenta Macrona v USA. Macron jednal s Donaldem Trumpem. Jaké jsou vztahy obou prezidentů a mohou se sblížit jejich názory např. na íránskou dohodu, cla či další problémy? I na tyto otázky naleznete odpovědi v rozhovoru níže.
27.04.2018 | Jan Kovář
Společná evropská pozice k Sýrii
Francie byla v trojici zemí, které vojensky zasáhly v Sýrii v reakci na zprávy o chemickém útoku. O jednání prezidenta Macrona s kancléřkou Merkelovou, stejně jako o možné reakci EU na situaci v Sýrii hovořil v Českém rozhlase Jan Kovář.
26.04.2018 | Jan Kovář
Emmanuel Macron poprvé před europoslanci
Jak vypadá vize budoucnosti EU v podání dua Macron-Merkelová? Jak tento motor EU vnímá zbytek Evropy? Jaké hlavní body padly v Macronově projevu před Evropským parlamentem? Postaví se Německo pozitivně k návrhům francouzského prezidenta? A vnímají oba lídři globální politickou sílu EU reálně, nebo ji přeceňují? I na tyto otázky odpovídal České televizi Jan Kovář
24.04.2018 | Veronika Bílková
Přesun české ambasády do Jeruzaléma: porušení závazků?
Přesun české ambasády v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma by nemusel znamenat porušení mezinárodních závazků. Jak upozornila expertka na mezinárodní právo Veronika Bílková, přesun by byl signálem, že ČR považuje Jeruzalém za hlavní město židovského státu. Pokud by však nebylo zpochybněno, že je i hlavním městem budoucí Palestiny, nedošlo by k porušení dohod.
13.04.2018 |
Syrská armáda je kvůli hrozbě útoku v pohotovosti
K tématu znovu vyostřené krize v Sýrii byl opětovně hostem České televize i Jan Daniel. Mohou se nějak angažovat západní státy, jaká jsou rizika případného vojenského zásahu? A proč neprošla žádná z navržených rezolucí Rady bezpečnosti OSN? I to se dozvíte v rozhovoru níže.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 89

Knihy


Doporučujeme

Tvrdý vojenský postup Izraelské armády
15.5. 2018 Marek Čejka od ČT24 dostal několik okruhů a dotazů ...
a
   ...

Nejčtenější

CfP: New Approaches to Foreign Policy Analysis of the Central European States
 Want to dig deeper into the study of Central Europe? Join us for ...
Chatardová: „Potřebujeme aktivní zapojení všech“
Marie Chatardová je česká diplomatka, která byla v roce 2017 zv...