Novinky

Nové Centrum, nové PP
V září ÚMV slavnostně představí nové Centrum energetické politiky. Abychom zkrátili Vaše čekání, představujeme již nyní 'ochutnávku' z tvorby Centra - nový policy paper Lukáše Tichého a Jana Mazače.
09.08.2017 | Eva Křížková
Nový PP: Firmy v české rozvojovce
Policy paper Evy Křížkové, stážistky na pozici samostatné výzkumnice, identifikuje tři typické narativy ve vztahu k soukromému sektoru v rozvojové spolupráci a v návaznosti předkládá doporučení třem klíčovým aktérům.
03.08.2017 | Tamás Lattmann
New ILR: Preliminary legal opinion from the European Court of Justice
Preliminary legal opinion from the European Court of Justice – maybe green light to the emergency relocation system, hundred meters after having left the crossing
02.08.2017 | Veronika Bílková
Veronika Bílková spoluautorkou stanoviska Benátské komise k situaci ve Venezuele
Výzkumná pracovnice ÚMV a koordinátorka Centra mezinárodního práva ÚMV Veronika Bílková zastupuje Českou republiku v Evropské komisi pro demokracii prostřednictvím práva (Benátská komise) Rady Evropy.
01.08.2017 | Jana Leichterová
Nedělejme hlupáka z masy - Rozhovor s Jakubem Eberlem
Na Ústavu mezinárodních vztahů pracuje Jakub Eberle jako interní výzkumník rok a půl. Předtím studoval ve Velké Británii a jeho dizertace byla oceněna jako nejlepší v oboru mezinárodních vztahů za rok 2016. Jak se podle něj mění tato disciplína a jak moc nás ovlivňují emoce i v oblastech, kde bychom to nečekali, si můžete přečíst v rozhovoru pro Mezinárodní politiku.  
OBOR’s Older Brother
OBOR’s Older Brother: Lessons learned from the China-CEE 16+1 Platform is new analysis written by our Associate Researcher Richard Q. Turcsanyi for the Institute of Asia and Pacific Studies (IAPS).
31.07.2017 |
Výběrové řízení na pozici ředitele/ředitelky Ústavu mezinárodních vztahů, v. v. i.
Rada Ústavu mezinárodních vztahů, v. v. i., vyhlašuje v souladu s § 18, odst. 2, písm. h) zákona č. 341/2005 Sb., o veřejných výzkumných institucích, výběrové řízení na pozici ředitele/ředitelky veřejné výzkumné instituce.
31.07.2017 | Miroslav Tůma
Nová mezinárodně právní reflexe: Historicky významná Smlouva zakazující jaderné zbraně byla schválena
Stranou zájmu českých sdělovacích prostředků byla schválena dne 7. července 2017, tj. posledního dne druhého kola jednání konference OSN v New Yorku (15. 6.–7. 7. 2017), Smlouva zakazující jaderné zbraně (Treaty on the Prohibition of Nuclear Weapons, dále smlouva NWT). Zmíněnému jednání předcházelo jeho první kolo ve druhé polovině letošního března (viz Mezinárodněprávní reflexe č. 10 z 10. listopadu 2016, č. 1 z 1. března 2017, č. 5 z 24. dubna 2017 a č. 8 z 6. června 2017). 
24.07.2017 | Lukáš Tichý
Již brzy! Nové Centrum energetické politiky
Dne 5. 9. 2017 představí výzkumný pracovník ÚMV Lukáš Tichý společně se svými kolegy Centrum energetické politiky. Srdečně Vás zveme! Pozvánku naleznete zde.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 46

Doporučujeme

Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Poloviční úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...
Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Plný úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...

Nejčtenější

Nedělejme hlupáka z masy - Rozhovor s Jakubem Eberlem
Na Ústavu mezinárodních vztahů pracuje Jakub Eberle jako intern...