Pokud se Vám e-mail nezobrazuje správně, klikněte zde.
If the newsletter seems to be distorted, click here.

     

Novinky

Výběrové řízení na podporu veřejné debaty o aktuálních tématech týkajících se Polské republiky
Ústav mezinárodních vztahů vyhlásil výběrové řízení na podporu veřejné debaty o aktuálních tématech týkajících se Polské republiky v podobě veřejných zakázek malého rozsahu, zaměřených na tištěná i elektronická média.


Výběrové řízení na pozici „Stážista/tka v dokumentovém centru české zahraniční politiky“ ÚMV
Ústav mezinárodních vztahů vypsal výběrové řízení na pozici „Stážista/tka v Dokumentovém centru české zahraniční politiky“. Náplní práce bude především pomoc s vytvářením a organizováním centra, průběžné shromažďování dokumentů týkajících se české zahraniční politiky a jejich zadávání do systému či shromažďování podkladů pro pravidelně publikované články.


Mediální výstupy

Teroristické útoky v Paříži
Jan Eichler v sérii mediálních vystoupení analyzoval teroristické útoky v Paříži, jejich možné příčiny i pravděpodobný další vývoj nejen ve Francii. Změní se Francie? A změní se přístup politiků k Sýrii, budou nyní schopni najít společné řešení? I to se dozvíte ve výstupech našeho odborníka na mezinárodní bezpečnost a terorismus.


Teroristická organizace Islámský stát
Měla by si Evropa zvyknout na pocit ohrožení? Kdo jsou vlastně bojovníci Islámského státu – kolik jich je, jaké jsou jejich národnosti a sociologický profil? To vše a mnohé další se dozvíte v rozhovoru s Janem Danielem pro Studio 6 České televize.


Jednotně kupředu?
Teroristickým útokům v Paříži se věnoval rovněž ředitel Ústavu mezinárodních vztahů Petr Kratochvíl. V rozhovoru pro Studio 6 České televize se zaměřil na to, zda bude Evropa nadále patřit mezi nejbezpečnější kontinenty a jakými svobodami za to budeme muset zaplatit. Stejně jako jeho kolegové se pak zamýšlel nad tím, jestli se konečně objevil společný nepřítel, který dokáže sjednotit postup západních politiků.


Bukurešťský minisummit NATO
Většina mediálního prostoru je zaplněna útoky v Paříži a uprchlickou krizí, případně problémy české politické scény. Zapomenut by ale rozhodně neměl být bukurešťský summit z počátku listopadu, na kterém se sešli osm středo- a východoevropských prezidentů a předseda české sněmovny Jan Hamáček, aby se pokusili nastavit agendu pro summit NATO ve Varšavě v červenci 2016. Bukurešťský summit připomněl v článku pro natoaktual.cz Michal Kořan.


Mezinárodní politika

Migrační krize: Evropa na nohou
Novým tématem Mezinárodní politiky je migrační krize. Jedná se o téma, které nás provází již delší dobu, a přesto neztrácí na své závažnosti. K tomuto speciálnímu vydání přispěl především tým Ústavu mezinárodních vztahů, který zde písemně reflektoval některé z poznatků přednesených v rámci Vědecké kavárny na stejné téma.


Pozvánky

Představení české zprávy AidWatch 2015
FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci a Ústav mezinárodních vztahů si Vás dovolují pozvat na představení české zprávy AidWatch 2015 s následnou diskuzí. Prezentace se bude konat 27. listopadu v prostorách ÚMV od 9:00. Po prezentaci a diskuzi v češtině bude od 10:45 následovat představení nové knihy EU Development Cooperation of the ‘New’EU Member States: Beyond Europeanization s následnou diskuzí. Pracovním jazykem druhé části programu bude angličtina.


Proběhlé akce

More Union in European Defence
Ústav mezinárodních vztahů ve spolupráci s Friedrich-Ebert-Stiftung připravil prezentaci zprávy Task Force CEPS-FES a následnou diskuzi. Prezentace proběhla 26. října v prostorách Černínského paláce a mezi vystupujícími byli například Hans-Peter Bartels z německého parlamentu či Steven Blockmans, z bruselského Centre for European Policy Studies.


Vědecká kavárna Uprchlictví a migrace
21. října se otevřely dveře Ústavu mezinárodních vztahů široké veřejnosti. Kromě tradičních součástí programu jakými jsou prohlídka knihovny, úvodní slovo ředitele Petra Kratochvíla či představení stáží na ÚMV byl celý program pojat jako Vědecká kavárna Uprchlictví a migrace, tedy série neformálních vystoupení členů týmu ÚMV a diskuzí nad šálkem fair trade kávy.
Kontakt

Ústav mezinárodních vztahů
Nerudova 3
Praha 1 - Malá Strana
118 50
tel.: +420 251 108 111
fax: +420 251 108 222

e-mail: info@iir.cz
Tento email je generován automaticky, prosím neodpovídejte na něj.

Nechcete-li nadále dostávat informace o činnosti ÚMV, klikněte zde.