Petr Boháček se stal novým přidruženým výzkumným pracovníkem ÚMV

Ústav mezinárodních vztahů vítá do svého kolektivu výzkumníků nového přidruženého výzkumného spolupracovníka Petra Boháčka. Mezi jeho specializace patří kosmická politika, transatlantické vztahy, politika USA a evropská bezpečnost.

Petr Boháček získal bakalářský titul v oboru politologie a mezinárodní studia na St. Norbert College v Americe a vystudoval magisterský obor bezpečnostní studia na Karlově univerzitě. Další studijní pobyty absolvoval například v Portugalsku na Universdade Nova de Lisboa a v Argentině na Universidad de Buenos Aires.

V minulosti pracoval jako bezpečnostní analytik pro několik zahraničních firem, publikoval pro zahraniční i česká média. Je spolupracovníkem Asociace pro mezinárodní otázky a ředitelem anylticko-zpravodajského online portálu European Security Journal. Také se v současnosti podílí například na projektu "Multidisciplinární analýza obrany planety před asteroidy jako klíčové národní politiky zajišťující mírový rozvoj a prosperitu lidstva na Zemi i ve vesmíru" jako člen výzkumného týmu na FSV UK.

Těšíme se na spolupráci!

Nahoru