Redakce časopisu Mezinárodní politika

Tereza Soušková

šéfredaktorka

souskova@iir.cz 

Mgr. Tereza Soušková vystudovala politologii a východoevropská studia na Filozofické fakultě Karlovy Univerzity a pokračuje v doktorském studiu politologie se zaměřením na postsovětský prostor.
Absolvovala studijní pobyty v Rusku, Arménii a na Ukrajině. Specializuje se na region východní Evropy, Ruska, Kavkazu a Střední Asie. Zaměřuje se na ruskou zahraniční politiku, výzkum demokracie v postsovětských zemích a na problematiku neuznaných států.
Prošla stážemi na Ministerstvu zahraničních věcí, na velvyslanectví ČR v Jerevanu a pracovala v Poslanecké sněmovně. Kromě toho má bohaté zkušenosti s editorskou a novinářskou prací z domova i ze zahraničí.
Od roku 2017 působila jako editorka Mezinárodní politiky.

 

 

  

 

  

Autor/ka (Ne)pravidelný

Nejdůležitější součástí Mezinárodní politiky jsou však naši pravidelní či občasní autoři. Do časopisu přispívají zkušení výzkumníci, ale také začínající autoři, pro které je možnost publikovat svůj článek velkou příležitostí. Mezinárodní politika je otevřena každému. Chcete-li do Mezinárodní politiky přispět i Vy, podívejte se na jednoduchý a stručný návod jak na to.

Nahoru