Redakce časopisu Mezinárodní politika

Mgr. et Mgr. Linda Flanderová

šéfredaktorka

flanderova@iir.cz

+420 251 108 260

Linda Flanderová pracuje jako zástupkyně ředitele pro služby v Ústavu mezinárodních vztahů, v minulosti pracovala na Ministerstvu zahraničních věcí ČR. Šéfredaktorkou časopisu Mezinárodní politika se stala v lednu 2018 a její vizí je učinit z časopisu platformu pro otevřený dialog o zahraniční politice. Jejím cílem je také, alespoň částečně, navrátit časopis z on-line sféry do papírové podoby. Studovala politologii a mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a v rámci studia strávila semestr na universitě v Maastrichtu a na City university of Hong Kong. Rok působila v rámci doktorského  výzkumného pobytu na čínské universitě Fudan v Šanghaji, kde současně pracovala jako stážistka v Evropské obchodní komoře.  Na odborné stáži byla  také v Orientálním ústavu AV a v japonském Tokiu na PHP Institutu. Mezi její odborné zájmy patří současný politický a společenský vývoj v Číně a její zahraniční politika.

 

Matouš Pinkava

zástupce šéfredaktorky

pinkava@iir.cz

+420 775 182 938

Matouš Pinkava je student magisterského stupně Mezinárodních studií a diplomacie na Fakultě mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické. Přednost časopisu Mezinárodní politika vidí v tom, že je otevřený také pro mladé autory, kteří do časopisu přinášejí svěží pohled na mezinárodní dění. Mezi regiony, o které se v rámci mezinárodních vztahů zajímá, patří Francie, kde absolvoval studentský pobyt, ale také jihovýchodní Asie, kterou měl možnost blíže poznat díky svým dobrovolnickým misím v nepálských a thajských venkovských školách. 

 

  

 

Tereza Soušková

editorka

souskova@iir.cz

Tereza Soušková vystudovala politologii a východoevropská studia na Filozofické fakultě Karlovy Univerzity. Absolvovala semestrální studijní pobyt na univerzitě v Moskvě a několik kratších výzkumných pobytů na Ukrajině a na Kavkaze. Specializuje se na region východní Evropy, Ruska, Kavkazu a Střední Asie a v rámci výzkumu se zaměřuje na ruskou zahraniční politiku, rozvoj demokracie v postsovětských zemích a na problematiku neuznaných států. Pracovala v Poslanecké sněmovně a byla na stáži na Ministerstvu zahraničních věcí a na Velvyslanectví ČR v Jerevanu. Kromě toho má bohaté zkušenosti s editorskou a novinářskou prací z domova i ze zahraničí. Na časopise Mezinárodní politika oceňuje, že je to platforma s širokým polem působnosti, kde se uplatní jak mladý začínající autor, tak zkušený výzkumník s tématem od severu na jih a od východu na západ.

  

Autor/ka (Ne)pravidelný

Nejdůležitější součástí Mezinárodní politiky jsou však naši pravidelní či občasní autoři. Do časopisu přispívají zkušení výzkumníci, ale také začínající autoři, pro které je možnost publikovat svůj článek velkou příležitostí. Mezinárodní politika je otevřena každému. Chcete-li do Mezinárodní politiky přispět i Vy, podívejte se na jednoduchý a stručný návod jak na to.

Nahoru