22. 2. 2019 Tento obsah není aktuální

ÚMV nabízí pozici stážisty/ky v Centru mezinárodního práva

Získejte praktické i vědecké zkušenosti jako člen týmu ÚMV. Stážista v Centru mezinárodního práva získá nové zkušenosti a znalosti v atraktivním oboru v rámci neziskové výzkumné instituce, jedné z nejvýznamnějších svého druhu v České republice.

Hledáme stážisty / stážistky na pozici vědecký asistent Centra mezinárodního práva pro nový projekt "Aktuální výzvy mezinárodního práva".

Hlavní pracovní náplň

  • zapojení do výzkumu v oblasti mezinárodního humanitárního práva a mezinárodního práva lidských práv
  • rešeršní činnost a zpracovávání podkladů pro projekt
  • příležitostné překládání výstupů do AJ nebo ČJ
  • pomoc s administrativním fungováním centra
  • pomoc při komunikaci s veřejností
  • samostatné plnění dílčích úkolů

Nabízíme

  • rozmanitou a samostatnou práci, která nezapadne do šuplíku a má jasné, viditelné výsledky
  • získání nových praktických zkušeností v atraktivním oboru
  • spolupráci s přední českou institucí působící v oblasti mezinárodních vztahů a mezinárodního práva
  • spolupráci s předními odborníky na danou tematiku
  • možnost seznámení a spolupráce s prominentními osobnostmi z oblasti (nejen) mezinárodních vztahů
  • kreativní prostředí a přátelskou atmosféru
  • flexibilní pracovní dobu (po domluvě možnost práce z domova)
  • možnost networkingu
  • referenční dopis
  • spolupráci na cca 20 hodin týdně, po dobu aspoň 3 měsíců

Očekáváme

  • absolvovaný základní kurz mezinárodního práva veřejného
  • ukončené nebo probíhající studium vysoké školy (nejlépe v oboru práva či mezinárodních vztahů)
  • výbornou znalost ČJ a AJ
  • pečlivost, zodpovědnost a ochotu dodržovat termíny
  • zájem o danou oblast
  • ochotu věnovat stáži cca 20 hodin týdně a možnost zúčastnit se akcí ÚMV

Započetí stáže: 1. března 2019
Trvání: 3 měsíce s možností prodloužení

Strukturovaný životopis a stručný motivační dopis (cca 1 stránka, osvětlení hlavních důvodů zájmu o stáž) zasílejte, prosím, vedoucí Centra mezinárodního práva Veronice Bílkové na adresu bilkova@iir.cz. Do předmětu zadejte „Stáž_CMP_Projekt + Vaše jméno“.

Vykonáváním stáže nevzniká nárok na finanční odměnu a ani žádnou formu finanční či jiné kompenzace. Pokud bude Vaše žádost přijata, bude s Vámi podepsána Dohoda o stáži (Internship Agreement) a ke konkrétnímu datu bude Vaše stáž moci začít.