Vyjednávání o nové syrské ústavě

V Ženevě započalo pod hlavičkou OSN vyjednávání zástupců vlády režimu prezidenta Bašára Asada, opozice a občanské společnosti o nové syrské ústavě. Současná syrská ústava byla schválena v roce 2012 a její charakteristika režimu zdaleka neodpovídá realitě. Je možné, že všechny zúčastněné strany naleznou nyní během jednání o syrské ústavě společnou řeč?

Jakým způsobem by se mohla do jednání promítnout aktuální situace nepokojů na severu Sýrie? Co jednotlivé strany spojuje a co naopak rozděluje? A jaký výsledek můžeme po jednání v Ženevě očekávat?

V rozhovoru pro Televizi Seznam hovořil o aktuální politické situaci Sýrie ředitel Ústavu mezinárodních vztahů Ondřej Ditrych. Rozhovor si v časech 11:16 - 16:55 můžete pustit zde.

PhDr. Ondřej Ditrych MPhil. Ph.D., je ředitelem Ústavu mezinárodních vztahů. Ve svém současném výzkumu se zabývá především terorismem a revolučním násilím v globální politice, NATO a evropskou bezpečností, etnopolitickými konflikty v postsovětském prostoru a globálními trendy a jejich předpověďmi.

Nahoru