IIR in the media

07.04.2021 | Azriel Bermant
Has Israel Pushed Realpolitik to Its Limits?
Two new books by Emmanuel Navon and Uri Bialer examine how an isolated state managed to expand its diplomatic horizons. Azriel Bermant's review essay in Foreign Policy.
31.03.2021 | Pelin Ayan Musil
Jak protesty na Bosporské univerzitě odhalily slabinu turecké vlády
Tři měsíce trvají protesty proti snahám o politické ovládnutí nejprestižnější univerzity v Turecku. Právě na akademické půdě se ukazuje, že Erdoganův režim začíná svými snahami o ovládnutí dříve nezávislých institucí vyvolávat nespokojenost i mezi těmi, na koho mohl ještě nedávno dělat jeho důraz na víru pozitivní dojem.
30.03.2021 | Jakub Eberle
Spor o pandemická opatření v Německu
Jakub Eberle komentoval pro ČRo Radiožurnál spory mezi Angelou Merkel a premiéry jednotlivých spolkových zemí o podobě protipandemických opatření v Německu.
25.03.2021 | Asya Metodieva
Upcoming Elections Are Unlikely to Overcome the Crisis in Bulgaria
Two important questions. First, what effect may the 2020 anti-governmental protests have on the vote and the next government’s behaviour? Second, is the EU changing its too soft approach towards Sofia concerning corruption, lack of judicial reform, and decline in media freedom?
04.03.2021 |
Bringing the V4’s Commitment to the Western Balkans into Action
What can positively influence Balkan disputes is the proactive position of Central European countries on the EU accession of the Western Balkans, especially during the 2022 Czech EU Council Presidency
Úvahy o omezení vývozu vzácných zemin z Číny
Byla by neochota Číny vyvážet vzácné minerály pro západní vojenský průmysl prospěšná pro Afriku?
19.02.2021 | Jan Kovář
Visegrad should be seen as a mechanism to build ad hoc, issue-based coalitions
Visegrad celebrated 15 years of existence. What are the main lessons learnt of its existence. Has it achieved the main purpose for which it was established? How has it performed after the four countries joined NATO and EU? An what are its future prospects?
18.02.2021 | Jakub Eberle
Třicet let od vzniku Visegrádské skupiny
Náš výzkumník Jakub Eberle komentoval pro Český rozhlas třicetileté výročí Visegrádské skupiny. Visegrádská čtyřka je podle něj často přeceňována. Nejde totiž o žádný geopolitický blok, ale o pragmatickou spolupráci čtyř zemí. Jak vypadala spolupráce během její existence? Jaké jsou výhody a nevýhody členství v této skupině? „Klíčový význam a přidaná hodnota Visegrádu je, že v EU je třeba se nějakým způsobem koordinovat, a to se tím vytvořilo. Kromě toho je tady druhý cíl skupiny – udržovat dobré sousedské vztahy. A to, že ve střední Evropě máme dobré sousedské vztahy, taky není samozřejmostí.“ I tak mimo jiné Jakub Eberle komentoval cíle Visgrádské čtyřky. Celý rozhovor si můžete přečíst zde: http://bit.ly/V4Eberle
28.01.2021 | Jakub Eberle
Judy Asks: Is the EU Too Soft on Putin?
Is the EU too soft on Putin? Jakub Eberle participated with 10 other experts in a poll by Carnegie Europe. EU is not too soft, especially given the constraints it faces, but more should be done. First of all, EU members "should think twice before allowing Russian involvement in strategic projects, especially in the energy sector."
08.01.2021 |
Co komplikovalo dohodu o Brexitu před Vánoci nejvíce
Jakých zisků se během posledních dní vyjednávání snaží dosáhnout britský premiér Boris Johnson. A ovlivňuje jeho strategii možnost skotského separatismu?


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 22