IIR in the media

21.07.2020 | Nikola Schmidt
Je kosmopolitní charakter vesmíru v ohrožení?
Vedoucí Centra governance nových technologií na ÚMV, Nikola Schmidt, společně s Martinem Švecem z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy ve svém článku pro Hospodářské Noviny analyzují a hodnotí nové principy pro spolupráci ve vesmíru, které představila na jaře NASA.
16.07.2020 | Petr Kratochvíl
Referendum o změnách ústavy v Rusku
Seniorní výzkumník Petr Kratochvíl odpovídal slovenské televizní stanici RTVS na otázky spojené s referendem o změnách ústavy v Rusku, v němž ruští občané změny podpořili 77,9 % hlasů. Vladimiru Putinovi reforma zajistí prezidentský mandát v případě vítězství ve volbách až do roku 2036. Podle Petra Kratochvíla je spíše mylné si představovat, že v případě Putinovy prohry jeho místo zaujme kandidát z liberálně-demokratického spektra.
24.06.2020 | Rudolf Fürst
Čína přešla z éry maoismu rovnou do kyberpunku
Čína přešla z éry maoismu rovnou do kyberpunku, říká náš výzkumník Rudolf Fürst v rozhovoru pro iDNES.cz, ve němž rozebírá současnou situaci v Číně i její postavení ve světě.
23.06.2020 | Jan Daniel
Syřané hladoví a protesty se opět probouzejí
Sýrie prochází ekonomickým kolapsem, který vede k novým protestům i zhoršování ekonomické situace. Z čeho ekonomická krize vychází a jak na ni mohou reagovat syrští spojenci popsal pro iRozhlas.cz náš výzkumník Jan Daniel.
15.06.2020 | Rudolf Fürst
Velký strýček jde ve stopách Maa, o moc se nedělí
Od svého nástupu k moci provedl čínský prezident Si Ťin-pching řadu změn, o nichž se někdy hovoří jako o „třetí revoluci“. Náš seniorní výzkumný pracovník, Rudolf Fürst, okomentoval jeho politickou kariéru pro Hospodářské noviny.
12.06.2020 |
Setkání premiérů V4 v Lednici
Zástupci Visegrádské skupiny jednali ve čtvrtek 11.6. na Zámku Lednice před červnovým zasedáním Evropské rady. Na setkání se probíral například víceletý finanční rámec na období 2021-2027, evropský nástroj pro obnovu, otevírání hranic nebo situace v oblasti migrace. Náš výzkumník Jakub Eberle včera toto setkání premiérů okomentoval pro německé veřejnoprávní rádio Deutschlandfunk.
08.06.2020 | Petr Kratochvíl
Vztahy s Ruskem na bodu mrazu
Kybernetické útoky či dezinformační kampaně mají vliv na ochlazení česko-ruských vztahů. Náš seniorní výzkumný pracovník, Petr Kratochvíl, se v článku serveru idnes.cz vyjádřil k nedávnému vyhoštění dvou ruských diplomatů.
Izrael, Palestina a my: Díky za tu debatu
Článek Tomáše Petříčka, Lubomíra Zaorálka a Karla Schwarzenberga vyvolal v ČR vlnu schematické, někdy až barvotiskové kritiky. Nastala živá diskuze, kterou česká zahraniční politika velice potřebuje. Zblízka se na český vztah k Izraeli podívali ředitel ÚMV Ondřej Ditrych a výzkumný pracovník Jan Daniel.
05.05.2020 | Tomáš Profant
Labour in the Viewfinder
Tomáš Profant speaks about the Labour Day and proposed changes to working hours on Radio Slovakia. He also answers questions about the reasoning behind such proposal and it's possible consequences.
22.04.2020 | Matúš Halás
NATO nemá boj s pandemií v popisu práce
Náš kolega, Matúš Halás, se pro Euractiv.cz vyjádřil k aktuálním očekáváním vůči NATO ohledně pandemie coronaviru. Co může Severoatlantická aliance v tuto chvíli dělat? Moc toho nebude.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 21