Naši lidé v médiích

Česko chce do Afriky poslat 700 milionů
Ondřej Horký-Hlucháň hodnotí v rozhovoru pro Český rozhlas úroveň humanitární a rozvojové pomoci, kterou se  Česká republika podílí na prevenci migrace.
14.08.2019 | Jan Kovář
Boris Johnson a irská pojistka
Takzvaná irská pojistka se společně s brexitem vzpomíná často. Co Irsku a Severnímu Irsku v případě brexitu zaručuje? Proč Irsku na této pojistce tolik záleží? Je možné, že díky ní i po brexitu Severní Irsko zůstane součástí jednotného unijního trhu? Proč Boris Johnson už v minulosti označil tuto pojistku za nedemokratickou. Co všechno by pro Irsko a Severní Irsko znamenal brexit bez dohody, ke kterému Británie v čele s Borisem Johnsonem nejspíš směřuje? A pokud nakonec dojde k brexitu bez dohody, lze čekat referendum Severního Irska o připojení k Irské republice?
07.08.2019 | Tomáš Profant
Keď snaha nestačí
Tomáš Profant reaguje na článok Juraja Javorského z Denníka N o zmysluplnosti individuálneho ekologického správania sa.
06.08.2019 |
USA odstoupily od smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu
Podle ředitele Ústavu mezinárodních vztahů Ondřeje Ditrycha je jedním z hlavních důvodů ukončení smlouvy INF odklon pozornosti USA od Kremlu směrem k Číně. Jsme na počátku novodobého závodu ve zbrojení? Jaký dopad bude mít nová situace na členské země NATO?
30.07.2019 | Rudolf Fürst
Asie v souvislostech 4 - Hong Kong
Rudolf Fürst v podcastu katedry asijských studií MUP, který uvádí Aleš Karmazin, odpovídá na otázky týkající se demonstrací, které probíhají v Hong Kongu v souvislosti s návrhem zákona o vydávání osob podezřelých z trestných činů z Hong Kongu do pevninské Číny. Jde podle něj o moderní protestní hnutí v oblasti, kde se střetávají dva společenské modely, a které je vedeno moderními metodami.
30.07.2019 | Jan Kovář
Jan Kovář pro Zpravodajství FTV Prima
Bude eurokomisařkou nominovanou ČR nakonec Věra Jourová a mohla by případně získat silné portfolio? Byla v uplynulých pěti letech dobrou komisařkou? A jaké jsou potenciální problémy spojené s její nominací?
30.07.2019 | Rudolf Fürst
China’s political interference in Czech Republic back in focus
Rudolf Fürst gave an interview for the EURACTIV news server on the Chinese influence in Czechia. The Czech public opinion on the issue of so-called Chinese influence is somewhat outside the European average and is moving towards obsession, says Rudolf Fürst. Moreover, the public does not sufficiently perceive the influence of other actors on China's position in Central Europe.
29.07.2019 | Tomáš Pofant
Neudržateľný ekonomický systém má alternatívy
Tomáš Profant približuje tri nemecké alternatívy voči súčasnému systému v oblasti bývania, poľnohospodárstva a energetiky.
25.07.2019 | Jan Kovář
Jaké šance má nový britský premiér na prosazení své představy o brexitu?
Jaký bude vliv zvolení Borise Johnsona na vyjednávání o brexitu. Je dnes pravděpodobné, že se brexit opravdu uskuteční do konce října. A pokud ano, bude se jednat spíše o neřízený brexit, nebo brexit s dohodou? To jsou otázky, na které odpovídal Jan Kovář pro Český rozhlas Plus.
24.07.2019 | Jan Kovář
Český eurokomisař nemá příliš šanci na silný rezort, Slováci mají lepší postavení
Premiér Andrej Babiš navrhl dvě ženy do pozice českého eurokomisaře. Vybrat by si mezi nimi měla předsedkyně budoucí Evropské komise Ursula Von der Leyenová. Mluví se o současné eurokomisařce Věře Jourové a europoslankyni Ditě Charanzové (ANO). Babiš pro ně chce vyjednat silné portfolio, například oblast vnitřního trhu nebo mezinárodního obchodu. Existuje reálná šance, že se mu to podaří.


1 ... 7 8 9 10 11 12 13 ... 117

Doporučujeme

České aktivity jako reakce na Euromajdan
Bez větší nadsázky lze říct, že z roku 2014 se stal asi nej...
Women's participation in the decision-making process of the European Union
The year 2019 was an important moment in the configuration of the E...

Nejčtenější

Women's participation in the decision-making process of the European Union
The year 2019 was an important moment in the configuration of the E...
Velký strýček jde ve stopách Maa, o moc se nedělí
Od svého nástupu k moci provedl čínský prezident Si Ťin-pchin...