Naši lidé v médiích

29.08.2013 | Ondřej Ditrych
Sýrie: Správná intervence?
"Připravované bombardování režimních cílů je případem hájení mezinárodní normy. Nicméně ne akcí mezinárodního společenství, ale skrze koalici ochotných: ne internacionalisticky, ale minilateralisticky. Bude dalším případem americké intervence v zemi, kde nemají Spojené státy žádné důležité vlastní zájmy. Coby trestná výprava může teoreticky být účinným signálem Asadovu režimu, stejně tak ale i jen prvním dějstvím západního vojenského angažmá."
29.08.2013 | Jan Eichler
Váhání nad zásahem
Napětí mezi velmocemi se kvůli Sýrii stupňuje. Zatímco Západ vysvětluje, proč je nutné potrestat syrský režim, Moskva a Peking dál plánují blokovat rezoluci Rady bezpečnosti. Rusko dokonce přesouvá dvě vojenská plavidla do Středozemního moře. Americký prezident o reakci zatím nerozhodl. Britský premiér ale připustil, že Británie by útok neprosazovala přes velký odpor v Radě bezpečnosti. Pro hledání politického řešení se dnes vyslovil i francouzský prezident.
29.08.2013 | Marek Čejka
Kde hledat naději v Sýrii?
Marek Čejka byl mezi odoborníky, které server iHNED.cz požádal o komentář k aktuálnímu dění v Sýrii.
27.08.2013 | Rudolf Fürst
Proces s Po Si-lajem se blíží k závěru
Ve čtvrtek 22. 8. začal dlouho očekávaný soud s bývalým předním čínským politikem Po Si-Lajem. Ten byl obviněn nejen z několika případů korupce, ale i ze zneužívání moci. Měl se prý snažit zabránit vyšetřování vraždy britského podnikatele Neila Heywooda. Za tuto vraždu byla nakonec odsouzena k podmínečnému trestu smrti Po Si-Lajova manželka. Zda se jedná o standardní nebo politický proces a jaký asi rozsudek dříve tolik populárního politika čeká, okomentoval 23. 8. pro Události, komentáře České televize sinolog Rudolf Fürst.
21.08.2013 | Marek Čejka
Nejde jen o Egypt. Situace na Blízkém východě je mimořádně nebezpečná
Marek Čejka shrnul 15. 8. 2013 pro iHNED.cz současný vývoj situace na Blízkém východě.
20.08.2013 | Petr Kratochvíl
Nekritická podpora her v Soči by byla chybou
 Mladá fronta Dnes otiskla 13. 8. 2013 článek Petra Kratochvíla, který analyzuje, zda a proč by prezidentu Putinovi uškodil bojkot Zimních olympijských her v Soči.
Africký Havel a český Mandela
Bývalo zvykem srovnávat Václava Havla a Nelsona Mandelu.  Právě o často opomíjených rozdílech mezi oběma prezidenty a zeměmi, ve kterých působili je nový článek Ondřeje Horkého-Hlucháně, který 17.8. 2013 publikovaly Lidové noviny
15.08.2013 | Petr Kratochvíl
Uplynulo 60 let od prvního testu vodíkové bomby.
Před 60 lety Sovětský svaz úspěšně otestoval vodíkovou bombu. O tom, jak to ovlivnilo tehdejší závody ve zbrojení, ale i o současném odzbrojování mluvil na Českém Rozhlasu Radiožurnál Petr Kratochvíl
15.08.2013 | Michal Kořan
Kontroverzní jmenování velvyslanců
Vláda schválila jmenování Livie Klausové a Vladimíra Remka na posty velvyslanců. Na to, zda je běžné, aby byl proces výběru velvyslanců důvěrný, a proč je jmenování kontroverzní odpovídal v Hlavních zprávách Českého rozhlasu Radiožurnál Michal Kořan.
26.07.2013 | Rudolf Fürst
Pád Po Si-laje
Ve čtvrtečním pořadu Události, komentáře České televize se sinolog Rudolf Fürst vyjádřil k chystanému procesu s Po Si-lajem, bývalým předním čínským politikem.


1 ... 97 98 99 100 101 102 103 ... 106

Doporučujeme

Actualities of the Nagorno-Karabakh conflict
Dating back to the early years of th...
Antiislámská politika ve Skandinávii
V posledních několika letech se po celé Evropě prosazuje část...

Nejčtenější

CfP: The EU policies of Central and Eastern European states
Mezinárodní vztahy / Czech Journal of International Relations wor...
Georgian Perspective of The August 2008 War
Following the collapse of the Soviet Union, 15 new states had emerg...