Naši lidé v médiích

12.07.2013 | Petr Kratochvíl
Škandál otriasol dobrým menom europolitika
Aféra týkající se nezákonných odposlechů a dalších činů lucemburské tajné služby Srel vedla až k demisi premiéra Jeana-Clauda Junckera a pádu vlády.
12.07.2013 | Petr Drulák
Co jsou to ústavní zvyklosti a v čem jsou důležité pro liberální demokracii?
"Jsou ústavní zvyklosti idiotské, jak říká náš prezident?" Takto zní provokativní nadpis na webu IHNED.cz, který pokračuje: "Co jsou to ústavní zvyklosti a v čem jsou důležité pro liberální demokracii?"
12.07.2013 | Ondřej Ditrych
Stane se Mali africkým Afghánistánem?
"Čeští vojáci na vlastní kůži objevují další, vojenským konfliktem zasaženou zemi: Mali. Jaká je budoucnost regionu, kde aktivně působí bojovníci Al-Káidy? "
22.06.2013 | Marek Čejka
Není ajatolláh jako ajatolláh
„Co se skrývá pod turbanem nového íránského prezidenta?“
18.06.2013 | Petr Kratochvíl
„Fehlender Konsens“ - Eine Analyse der tschech. Außenpolitik
Die Außenpolitik der Tschechischen Republik ist geprägt vom Kampf für Menschenrechte und von der Exportförderung. Zwei Schwerpunkte, die sich nicht immer vereinen lassen. Dazu kommt, dass zwei Institutionen die Außenpolitik für sich beanspruchen: Der Staatspräsident und die Regierung. Präsident Miloš Zeman feierte am Sonntag sein 100-tägiges Jubiläum, Premier Petr Nečas musste zurücktreten. Für Radio Prag analysierte der Direktor des Instituts für Internationale Beziehungen, Petr Kratochvíl, die derzeitige Ausrichtung der Außenpolitik.
04.06.2013 | Ondřej Ditrych
Kissinger ani v devadesáti nekončí
Pro některé vzor státnické ctnosti, pro jiné válečný zločinec. Henry Kissinger, který dnes slaví devadesáté narozeniny, vzbuzuje po desetiletí obdiv i opovržení. A to ještě legenda americké zahraniční politiky neřekla své poslední slovo.
30.05.2013 | Petr Kratochvíl
Vizi nahradila simulakra
Příchod eurofederalisty Miloše Zemana do prezidentské funkce (a odchod euroskeptika Václava Klause) po delší době opět rozvířil debatu o českých vizích budoucnosti evropské integrace. Taková debata je sice žádoucí, ale její závěr je tristní: česká politika žádné vize budoucnosti Evropské unie nenabízí. Prostřednictvím vize by totiž autor občanům sděloval, jak viděná věc z jeho pohledu vypadá, ale především také, jaká v jeho představách může v budoucnosti být. Setkáváme se ovšem s takovými vizemi? Formuloval kdy v poslední době nějaký významný politik svou vizi Evropy za deset, dvacet let? Nikoliv. Místo toho v českém prostředí bují pokřivené a manipulativní obrazy Unie, jejichž cílem je především potvrzení vlastní ideologické pozice mluvčího. Jednoduše řečeno, vizi nahradilo simulakrum.
29.05.2013 | Marek Čejka
Jaký bude nový íránský prezident?
Přesvědčivé vítězství Hassana Rouháního už v prvním kole, kdy nechal tvrdě prorežimní kandidáty těžkého kalibru za sebou, je více než zajímavé, a poukazuje na opravdu velmi silnou touhu většiny Íránců po změně.
24.05.2013 | Mats Braun
Komentář Matse Brauna k nepokojům ve Švédsku
Pátým dnem pokračují ve Švédsku pouliční nepokoje. Během noci na dnešek zasahovali hasiči ve Stockholmu u nejméně sedmdesáti požárů. Obyvatelé předměstí proti vandalům protestují. Za útoky stojí podle médií hlavně nezaměstnanost a rostoucí chudoba.
15.05.2013 | Petr Kratochvíl
Russia: U.S. weighs giving Moscow defense details
By disclosing missile-shield capabilities, Obama hopes to placate Russian concerns.


1 ... 98 99 100 101 102 103 104 ... 106

Doporučujeme

Actualities of the Nagorno-Karabakh conflict
Dating back to the early years of th...
Antiislámská politika ve Skandinávii
V posledních několika letech se po celé Evropě prosazuje část...

Nejčtenější

CfP: The EU policies of Central and Eastern European states
Mezinárodní vztahy / Czech Journal of International Relations wor...
Georgian Perspective of The August 2008 War
Following the collapse of the Soviet Union, 15 new states had emerg...