Naši lidé v médiích

The Czechs and Elections: Looking for Leaders, Surprised at What They Find
Is the EU a ‘bad socialist project’ or a ‘bad neo-liberal project’? And can there be a Czech vision of European integration?  Petr Kratochvíl answered the questions of Lucia Najšlová about where we are heading now, after the elections.
07.11.2013 | Jan Blažek
Evropská migrační politika potřebuje změnit v základech
Jan Blažek se ve svém komentáři pro server iHNED.cz zamýšlí nad evropskou migrační politikou a jejími důsledky.
01.11.2013 | Vít Beneš
20 let od Maastrichtské smlouvy
Maastrichtská smlouva slaví 20 let. Vít Beneš ve Studiu 6 České televize analyzoval, jaké změny tato smlouva přinesla, a proč se o ní mluví jako o rozhodující etapě evropské integrace
22.10.2013 | Jan Eichler
Jan Eichler v Hyde Park ČT24
Jaká je úloha tajných služeb v zahraniční politice Spojených států? Proč NSA sledovala i komunikaci s Francií? A jaké důsledky bude mít boj o rozpočet na postavení USA ve světě? Na tyto a mnoho dalších otázek odpovídal Jan Eichler, výzkumný pracovník ÚMV, v pořadu Hyde Park ČT24 dne 22.10.2013.
22.10.2013 | Jan Eichler
Tajné služby USA sledovaly Francouze
Z dokumentů odhalených Edwardem Snowdenem vyplynulo, že americké tajné služby sledovaly i Francouze. Americký velvyslanec byl v Paříži předvolán, aby podal vysvětlení. Na to, kdo a proč byl odposloucháván a jaké jsou možné důsledky pro Severoatlantickou alianci, odpovídal ve studiu ČT 24 Jan Eichler.
17.10.2013 | Petr Kratochvíl
Moskva chystá přísnější kontroly přistěhovalců
Moskva byla svědkem velmi agresivní demonstrace namířené proti přistěhovalcům.  Demonstrace byla reakcí na vraždu mladého Moskvana, kterého údajně zabil přistěhovalec. K tématu rostoucí ruské xenofobie se pro Slovenský rozhlas vyjádřil i Petr Kratochvíl. Podle něj jsou nenávistné nálady obyvatelstva vůči minoritám rozdmýchávány i samotnými politiky.
17.10.2013 | Petr Drulák
Probudí se česká zahraniční politika?
Petr Drulák se ve svém komentáři pro deník Referendum ze dne 11. 10. 2013 věnuje hlavním otázkám, na které by se měla zaměřit česká zahraniční politika.
17.10.2013 | Petr Drulák
Moc proměn a proměny moci
Čína zažívá v současné době nepopiratelný vzestup. Bude partnerem či rivalem? Vyrovná se se svými problémy? Bude v zahraničí i nadále zodpovědným aktérem? A jak vlastně Čína vnímá moc? Právě čínskému pojetí moci se ve svém článku pro literární a kulturní přílohu Salon ze dne 26. 9. 2013 věnuje Petr Drulák.
11.10.2013 | Lukáš Tichý
Otázka dostavby jaderné elektrárny Temelín v českém politickém a veřejném diskurzu
Lukáš Tichý je autorem článku, který se zabývá hlavními tématy v českém politickém diskurzu o dostavbě jaderné elektrárny Temelín.
08.10.2013 | Lukáš Tichý
Evropský diskurz o energetických vztazích mezi EU a Ukrajinou
Lukáš Tichý je autorem článku „Evropský diskurz o energetických vztazích mezi EU a Ukrajinou“ v časopisu Současná Evropa. Článek vznikl v rámci interního grantu Metropolitní univerzity Praha s názvem „Evropská unie jako autonomní aktér v energetických vztazích“, registrační číslo MVES/3/2013.


1 ... 103 104 105 106 107 108 109 ... 114

Knihy


Doporučujeme

Regulace digitální politické reklamy: výzva či příležitost pro integritu volebního procesu?
V říjnu 2018 podepsala Evropská komise v rámci své strategie b...
Position of Health in the EU Enlargement Negotiations and Neighbourhood Policy
The integration of Western Balkans has been long promised by the Eu...

Nejčtenější

Ohlášení rezignace Annegret Kramp-Karrenbauerové
Jakub Eberle pro ČRo Plus komentoval ohlášenou rezignaci Annegre...