Naši lidé v médiích

09.04.2020 | Jan Kovář
Selhala Evropská unie v boji s koronavirem?
Selhala opravdu EU během současné situace s koronavirem? A jak lze srovnat její reakci na současnou situaci s reakcí na ekonomickou a uprchlickou krizi? Názor Jana Kováře na tyto a další otázky najdete v článku publikovaném serverem Seznam Zprávy.
06.04.2020 | Jan Daniel
Virus na Blízkém východě
Jak se Covid-19 dotýká Blízkého východu a jaká jsou potenciální rizika epidemie v regionu? Náš výzkumník Jan Daniel komentoval situace pro Seznam Zprávy.
03.04.2020 | Ondřej Ditrych
Pozice USA ve světě po pandemii
Ondřej Ditrych vystoupil ve speciálu ČT k dopadům pandemie COVID-19 na americkou a mezinárodní politiku. Podle jeho slov může pandemie a související ekonomická krize zásadně ovlivnit výsledek amerických voleb.
23.03.2020 | Jakub Eberle
Roušková solidarita jako příklad způsobu, jak zvládnout úzkostné časy
Náš výzkumník Jakub Eberle se v eseji pro Deník Referendum zamýšlí nad funkcí roušky jako společenského symbolu, podobnostmi mezi pandemií a představami o válkách současnosti či psychologickými a politickými náklady výjimečných opatření.
19.03.2020 | Jakub Eberle
Dopady epidemie koronaviru na společnost
Náš výzkumný pracovník Jakub Eberle publikoval článek, ve kterém si pokládá otázku, jakým způsobem koronavirus změní společnost. Zabývá se v něm potenciálními dozvuky krize ze společenského, ekonomického i mezinárodního hlediska.
18.03.2020 | Rudolf Fürst
Čínská opatření v boji proti koronaviru
Rudolf Fürst hovořil pro Studio ČT24 o opatřeních přijatých Čínou v boji proti koronaviru. Je na místě rozlišovat v době krize, zda jsou přijatá opatření demokratická nebo nedemokratická? Můžeme věřit informacím přicházejícím z Číny o vývoji tamní situace? Měly by se i další země inspirovat postupem Číny?
17.03.2020 | Jakub Eberle
Význam Visegrádské čtyřky a role ČR v rámci uskupení
Náš výzkumník Jakub Eberle komentuje význam Visegrádské skupiny pro Česko. V4 podle něj má v české zahraniční politice svůj význam, Česko zde ale v poslední době těžko hledá společná témata a zbytečně podporuje polskou či maďarskou negativní agendu. "Někdy děláme politiku za Orbána a to je špatně," říká Eberle.
13.03.2020 | Jan Kovář
Nový klimatický zákon Evropské komise
Jan Kovář hovořil v pořadu Horizont ČT24 o novém klimatickém balíčku Evropské komise, podle něhož bude muset být EU do roku 2050 uhlíkově neutrální. Jsou dané cíle reálně splnitelné nebo se jedná spíš o politický závazek?
13.03.2020 | Jan Kovář
Role Evropské komise při boji s koronavirem
Státy Evropské unie by nyní měly postupovat koordinovaně, aby společně zabránily rychlému šíření nákazy koronavirem a zhoršení celkové situace. V tuto chvíli je na místě otázka, jaké pravomoci má v této situaci Evropská komise a jakými nařízeními může přispět členským státům.
24.02.2020 | Jan Kovář
Jak složitá budou jednání o dlouhodobém rozpočtu EU?
Bude muset nadcházející víceletý rozpočet EU obsahovat nové vlastní příjmy EU například z prodeje emisních povolenek? Souhlasí česká vláda se zavedením nových vlastních příjmů rozpočtu EU? A proč jde české vládě tolik o zrušení existujících rabatů?


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 116

Doporučujeme

Saudi Arabia’s Socio-Economic Development: Issues of Gender and State Identity
In April 2016, the launch of Saudi Vision 2030 was announced by the...
Why Barack Obama ramped up drone strikes from George W. Bush
When former president Obama first took office in January of 2009 he...

Nejčtenější

Expertise To Impact - IIR's New Motto
The IIR has been the leading academic institution for the study of ...
Why Barack Obama ramped up drone strikes from George W. Bush
When former president Obama first took office in January of 2009 he...