Novinky

Affect in the Czech Narrative of "Russian Hybrid Warfare"
Jakub Eberle and Jan Daniel recently published their article "Putin, You Suck": Affective Sticking Points in the Czech Narrative on "Russian Hybrid Warfare" in the prestigious Political Psychology journal. Together, they examine a dominant Czech narrative of "Russian Hybrid Warfare," placing emphasis on the role of identity.
09.07.2019 |
Zpráva z konání druhého ročníku Česko-ruského diskusního fóra
Ve dnech 18. - 19. 6. se v Moskvě uskutečnilo druhé setkání výročního Česko-ruského diskusního fóra. Fórum pravidelně, na základě memoranda o porozumění uzavřeného na podzim roku 2017, pořádá Ústav mezinárodních vztahů a Moskevský státní institut mezinárodních vztahů (MGIMO) jako platformu pro odbornou debatu o společenských otázkách. Jak při zahájení tohoto ročníku uvedl Ondřej Ditrych, ředitel Ústavu mezinárodních vztahů, posláním fóra je setkání a debata zástupců akademických a společenských institucí. Nikoliv jako cíl sám o sobě, ale jako „prostředek hledání společného, avšak dialogického porozumění posouvajícího hranice našeho situovaného poznání a vytvářejícího mezi těmito institucemi prostor pro vzájemnou spolupráci.“
03.07.2019 | Jan Daniel
Občanská válka v Sýrii (přehled)
Jak se z protestů proti syrskému režimu stal komplexní regionální konflikt, do kterého je zapojena řada světových i regionálních mocností? Náš výzkumník Jan Daniel shrnuje pro Encyklopedii migrace průběh a dopady syrské občanské války.
02.07.2019 |
Vacancy Notification: Space Policy, Cyber Security Research Fellow
The Institute of International Relations Prague (IIR), the leading Czech academic institution in the field of international studies, is seeking to recruit a research fellows for project TAČR Éta and project Horizon 2020.
26.06.2019 |
Eoin Micheál McNamara, Our New Think Visegrad Fellow
The Institute of International Relations Prague has a new visiting fellow, Eoin Micheál McNamara, thanks to the Think Visegrad Platform and its fellowship programme!
26.06.2019 | Veronika Bílková
Lidská práva pro všechny - Rada vlády pro lidská práva schválila priority na období 2019-2023
Veronika Bílková z Centra mezinárodního práva se ve své nové reflexi věnuje nově schváleným prioritám z oblasti lidských práv.
25.06.2019 | Miroslav Tůma
Budoucnost americko-ruské zbrojní smlouvy New Start
Tématem budoucnosti smlouvy o strategických útočných zbraních se zabývá Miroslav Tůma ve své nové reflexi s názvem "Bude prodloužena platnost poslední kontrolně-zbrojní americko-ruské smlouvy New Start?". Prodlouží Rusko a USA smlouvu o omezení strategických útočných zbraní? Dočtete se v reflexi níže.
21.06.2019 |
CfP: The EU policies of Central and Eastern European states
Mezinárodní vztahy / Czech Journal of International Relations workshop 23.9.2019, 15.45-17.15.
19.06.2019 |
Česko-izraelské inovační fórum 2019
Ve dnech 12.–13. června 2019 se v Černínském paláci konalo Česko-izraelské inovační fórum. Akci společně uspořádaly Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Velvyslanectví státu Izrael. Ústav mezinárodních vztahů se stal spoluorganizátorem akce společně s CzechInvestem, Česko-izraelskou smíšenou obchodní komorou, Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky a IOCB Tech.
18.06.2019 |
Western Balkans on the Crossroads
Dne 26. dubna 2019 se Ústav mezinárodních vztahů podílel na organizaci mezinárodní konference Western Balkans At The Crossroads: Assesing The Influence Of External Actors. Report z celé akce si můžete přečíst níže.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 65

Doporučujeme

Ústav mezinárodních vztahů mění po 19 letech vizuální styl
Ústav mezinárodních vztahů v Praze začíná ode dneška použ...
Ukradené volby a iluze změny v DR Kongo
Poslední srpnové pondělí byla v Demokratické republice Kongo o...

Nejčtenější

The influence of Fox News in US foreign policy
With the recent tensions over the sh...
České zájmy v roce 2019: Analýzy ÚMV
Ústav mezinárodních vztahů s radostí představuje svou nejnov...