Naši lidé v médiích

Ruskou válku nemusíme přijímat, říkají experti. Na válku jsou potřeba dva.
Jakub Eberle a Jan Daniel poskytli Deníku N rozhovor, ve kterém hovoří o svém výzkumu o tzv. hybridní válce. Naši výzkumníci tento pojem kritizují jako neužitečný. Namísto válečného přístupu vůči ruským dezinformacím zdůrazňují posilování mediální gramotnosti, občanské vzdělávání, či proporční konvenční reakci na ruské nepřátelské aktivity.
06.03.2019 | Miroslav Tůma
Schůzka Trumpa s Kimem v Hanoji
Miroslav Tůma, odborník na jaderné odzbrojování, komentoval ve studiu ČT24 summit Donalda Trumpa a Kim Čong-una 28. února v Hanoji.
05.03.2019 | Jan Kovář
Rozhovor s Janem Kovářem
Hrozí maďarské straně Fidesz vyloučení z Evropské strany lidové? Nepřekračuje předseda Evropské komise Juncker svoje kompetence, když k tomu vyzývá? Lze předpokládat, že negativní kampaně přivedou k volbám do Evropského parlamentu více voličů? A jaké jsou šance euroskeptických stran na zisky v těchto volbách?
27.02.2019 | Jan Kovář
Jakými cestami se Velká Británie nyní může vydat ve vztahu k brexitu
Jak si vyložit fakt, že britská premiérka poprvé jasněji přistoupila na možnost, že by se brexit mohl odložit? V jaké pozici je, pokud jde o další postup k brexitu a rozložení sil na půdě Dolní sněmovny? Je reálnější, že Britové dospějí k dalšímu referendu o brexitu, tentokrát o jasnějších podmínkách? Na takové otázky odpovídal Jan Kovář pro Český rozhlas Radiožurnál.
27.02.2019 | Matúš Halás
Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě
Matúš Halás se pro ČTK vyjadřuje ke členství České republiky v NATO a hovoří o výhodách, které toto členství pro nás přináší.
26.02.2019 | Veronika Bílková
Odchod USA z Rady OSN pro lidská práva
Vedoucí Centra mezinárodního práva ÚMV Veronika Bílková promluvila v rámci pořadu Týden v justici na ČT24 o odchodu USA z Rady OSN pro lidská práva v létě loňského roku a analyzovala důvody, jež USA pro odchod uvedly.
22.02.2019 | Jan Kovář
Britská premiérka a předseda Evropské komise na schůzce k brexitu
Jak dopadla schůzka britské premiérky a předsedy Evropské komise ohledně brexitu? Mají tato setkání vůbec smysl, pokud sama Mayová nemá co nového nabídnout? A jak si vlastně britská premiérka stojí na domácí scéně?
21.02.2019 | Tomáš Profant
Ako Západ ovládol svet?
Pro vzestup západní Evropy je klíčové násilí spojené se vznikem kapitalismu a s kolonialismem. Za nadvládou Západu tak není ani Weberova protestantská etika, nevhodné klimatické podmínky v Africe či orientální despocie, píše ve slovenském deníku Pravda Tomáš Profant.
19.02.2019 | Jan Hornát
Hlasování o rozpočtu USA
Jaká je pozice Donalda Trumpa k navrhovanému financování americké vlády? Má americký prezident na výběr, zda podepíše zákon? Na tyto otázky odpovídal Jan Hornát pro večerní zprávy Seznam.cz.
19.02.2019 | Tomáš Profant
Neduhy hrubého domáceho produktu
Hrubý domácí produkt je téma, které se pravidelně objevuje v novinových zprávách. Je ale tento statistický údaj smysluplný? O nové knize na toto téma píše Tomáš Profant.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 103

Knihy


Doporučujeme

Social media as new source of soft power (2)
Around three decades ago, American political scientist and professo...
Social media as new source of soft power
Around three decades ago, American political scientist and professo...

Nejčtenější

Social media as new source of soft power
Around three decades ago, American political scientist and professo...