Naši lidé v médiích

19.02.2019 | Jan Hornát
Trump se plácá po zádech, jak se mu s KLDR daří. Kim s ním přitom hraje 25 let starou hru
Jan Hornát v rozhovoru pro Info.cz analyzuje současnou situaci a vývoj vztahů mezi KLDR a Spojenými státy. Zaměřuje se i na to, jak bude probíhat plánovaný summit mezi prezidentem Trumpem a severokorejským vůdcem Kimem ve Vietnamu.
18.02.2019 | Lukáš Tichý
Situace kolem stavby plynovodu Nord Stream 2
Lukáš Tichý odpovídal Českému rozhlasu Plus na otázky o plynovodu Nord Stream 2 v kontextu stávajících sítí. Jak velkou změnu přinese a jaký bude dopad na energetickou bezpečnost EU? Proč panují neshody mezi Francií, dalšími zeměmi a Německem ohledně související směrnice, která má posílit energetickou bezpečnost? A je možné vnímat plynovod Nord Stream 2 jako potenciální hrozbu pro Ukrajinu? Dozvíte se v rozhovoru níže.
30.01.2019 | Jan Kovář
Stihne dohoda s Unií ještě včas projít britskou Sněmovnou?
Jan Kovář odpovídá pro Český rozhlas Plus na otázky o možnostech alternativních ujednání Velké Británie s Evropskou unií v souvislosti s tzv. "irskou pojistkou" a o důvodech proč mluvčí Theresy Mayové uvedl, že premiérka stále počítá s odchodem z Unie v původním termínu. Ve druhém rozhovoru pak mluví o možných situacích, které mohou na irské hranici nastat pokud by došlo na brexit bez dohody a dalších důsledcích, které by takové vystoupení z EU mohlo mít.
27.01.2019 | Tomáš Profant
Ako proti systému
Tomáš Profant se v souvislosti s filmem "Žena na válečné stezce" zamýšlí nad ekologickým aktivismem a násilím.
27.01.2019 | Tomáš Profant
Boháčom praje kapitalizmus, ľavica musí zabrať, hovorí politológ
"Sociálne rozdiely medzi ľuďmi sa nezmenšujú, bohatí sú stále bohatší a chudobní chudobnejší. O tom, či by svet mohol fungovať spravodlivejšie a či je možné rozdeliť bohatstvo vo svete tak, aby na niektorých miestach planéty nezomierali ľudia od hladu, sa TV Pravda rozprávala s Tomášom Profantom."
24.01.2019 | Matúš Halás
K veci: Povinná základná vojenská služba
Má povinná vojenská služba v současnosti ještě smysl? Jak to souvisí s bezpečnostními hrozbami, dostupnými prostředky a strategickou situací daného státu? I na tyto otázky odpověděl Slovenskému rozhlasu v pořadu "K věci" náš kolega Matúš Halás.
23.01.2019 | Jan Kovář
Davos bez elit? Trump, Macron ani Mayová nepřijedou, doma by to schytali
Jan Kovář se pro Info.cz vyjadřuje k neobvyklé situaci, kdy se zasedání Světového ekonomického fóra v Davosu nezučastní hned tři významní světoví političtí lídři.
22.01.2019 | Jan Kovář
Komplikovaný brexit
Jan Kovář v rozhovorech pro Českou televizi a pro Lidové noviny odpovídá na otázky o situaci ve Velké Británii a o cestách, kterými se britský parlament nyní může vydat.
17.01.2019 | Petr Kratochvíl
EU Warned: Brussels should be 'cautious' on migration to avoid future Revolts
Petr Kratochvíl v rozhovoru pro britský Express objasňuje postoj středoevropských členských zemí EU vůči migrační politice Unie. Vysvětluje také, jak vznikla současná situace, kdy Evropská komise obviňuje země střední Evropy z nedostatečné solidarity, zatímco politici z tohoto regionu i nadále odmítají podílet se na přijímání uprchlíků.
15.01.2019 | Jan Kovář
Varianty brexitu a jeho dopady na oblast vědy a výzkumu
Jan Kovář v několika mediálních výstupech mluví o možných variantách brexitu. Vysvětluje, jakým způsobem se odrazil v přístupu k podobnému rozhodnutí v ostatních členských zemích EU a mluví i o důsledcích, které bude mít na oblast vědy a výzkumu. Dále odpovídá na otázky v souvislosti s očekávaným rozhodnutím britské dolní sněmovny o tom, zda podpoří dohodu o odchodu Velké Británie z EU.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 103

Doporučujeme

Social media as new source of soft power (2)
Around three decades ago, American political scientist and professo...
Social media as new source of soft power
Around three decades ago, American political scientist and professo...

Nejčtenější

Social media as new source of soft power
Around three decades ago, American political scientist and professo...
Ossies se i po třiceti letech cítí odstrčení západními Němci.
Jakub Eberle pro Deník N okomentoval nerovnosti mezi západem a v...