Naši lidé v médiích

12.09.2019 | Jan Kovář
Lze považovat portfolio v Evropské komisi za úspěch pro českou diplomacii?
Co zamýšlela Ursula von der Leyenová tím, že dohled nad právním státem svěřila komisařce z regionu, který je v tomto ohledu nejvíc problematický? Má Věra Jourová lepší předpoklady komunikovat s představiteli zemí Visegrádské čtyřky než měl její předchůdce Frans Timmermans? Co může dělat jinak než on?
12.09.2019 | Petr Kratochvíl
Von der Leyenová dělá překvapivé tahy. Její Evropská komise chce být viditelnější než Junckerova
Bude nová evropská komise viditelnější než předchozí?Jaké budou její pritority? A daří se Ursule von der Layenové prosazovat svoji agendu mezi tlaky, které v evropské politice působí?
09.09.2019 | Jan Kovář
Jaké bude portfolio Věry Jourové a jaké to bude mít důsledky
Co znamená možná alokace portofolia pro dohled nad dodržováním principů demokratického a právního státu v rámci Evropské komise Věře Jourové? Co tím může předsedkyně Komise sledovat? A bylo by získání tohoto porfolia vnímáno jako úspěch pro ČR? I to se dozvíte v článku Jana Kováře pro Lidovky.cz.
09.09.2019 | Rudolf Fürst
Správkyně Hongkongu stáhla návrh extradičního zákona
Rudolf Fürst komentoval v České televizi stažení kontroverzního extradikčního zákona, navrženého k přijetí v parlamentu šéfkou exekutivy Hongkongu Carrie Lam.
09.09.2019 | Jan Kovář
Na otázky k vývoji politické situace ve Velké Británii odpovídal Jan Kovář
Britská vláda ztratila většinu v dolní komoře, bude nyní následovat její pád? Je po včerejším hlasování v dolní komoře parlamentu o krok blíž předčasným volbám či o krok blíž dalšímu odkladu brexitu? Evropská komise zveřejnila nová doporučení, která by měla zmírnit dopad brexitu bez dohody. Je tato forma odchodu blízko a koho by více poškodila EU nebo Velkou Británii? Jaký další postupu na cestě k odchodu Británie z Evropské unie se tedy rýsuje, nebo je vůbec možný? A je na stole nějaká alternativy irské pojistky?
05.09.2019 | Tomáš Profant
Duch Porto Alegre
Minulý týždeň umrel popredný predstaviteľ neomarxizmu, Immanuel Wallerstein. O tom, čím všetkým obohatil štúdium medzinárodných vzťahov píše Tomáš Profant.
28.08.2019 | Jan Kovář
Can Věra Jourová secure an economic portfolio in her continuiong role as EU comissioner?
What do you think are Mrs. Jourová’s chances on getting that economic portfolio within the European Commission that the PM wants? Can her chances be affected by the prime minister’s suspected conflict of interest as alleged by the preliminary EU audit? How is Jourová seen in Brussels? Does she have a good reputation? European Commissioners are supposed to be unbiased so how useful can it be for a member state to have a commissioner in an important position?
27.08.2019 | Jan Kovář
Jan Kovář hovořil pro Český rozhlas Plus o postoji Berlína a Paříže k brexitu
Boris Johnson jednal s německou kancléřkou a také s francouzským prezidentem. Mají dnes tyto dvě země, francouzsko-německý motor evropské unie, stejné zájmy a názory na dohodu s Británií ohledně brexitu? Z Paříže tento týden zaznělo, že považuje odchod Británie bez dohody za velmi pravděpodobný. Bylo to taktické vyjádření, nebo Paříž nechce otevírat dojednané podmínky a tlačí tak Borise Johnsona do kouta? A proč tak tvrdý postoj? A podniká Boris Johnson návštěvu v Berlíně a v Paříži kvůli jednání o změně podmínek dohody o odchodu Velké Británie z EU, nebo kvůli domácímu publiku?
27.08.2019 | Jakub Eberle
Jak Česko zbrojí svět. Nová reportáž kanálu Voxpot.
Jakub Eberle pro reportáž kanálu Voxpot komentoval české vývozy zbraní. Přísnější regulace by podle něj mohla dodat větší konzistenci české zahraniční politice. Ta se dlouhodobě hlásí k lidským právům, avšak Česko vyváží i do zemí, kde dochází k jejich masivnímu porušování.
26.08.2019 | Ondřej Ditrych
Role klimatické změny v mezinárodních vztazích
Ředitel Ústavu mezinárodních vztahů Ondřej Ditrych v rozhovoru pro Český rozhlas Plus hovoří o tom, jakým způsobem se téma klimatické změny a biodiverzity promítá do mezinárodních vztahů. Zamýšlí se také nad tím, zda může v budoucnu klima být zdrojem válek či mezinárodních intervencí a jakým způsobem se globální jih staví k otázce dekarbonizace.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 112

Knihy

Uroš Svete, Damijan Guštin, Janja Vuga, Rok Zupančič, Jelena Juvan

Doporučujeme

Litevský příklad ukazuje, jak se bránit ruskému přepisování dějin
Noc ze 12. na 13. ledna 1991 – mladá Litevská republika, ...

Nejčtenější

Jsme v informační válce s Ruskem?
Podívejte se na reportáž Voxpotu o ruském vlivu v Evropě. Naš...