Novinky

12.09.2019 | Tomáš Dopita
The Czech Republic - Kosovo’s Reluctant and Disengaged Recogniser
Tomáš Dopita published his new chapter in The Politics of Recognition and Engagement, a book published by the Palgrave Macmillan publishing house.
09.09.2019 |
Knihovna ÚMV nyní půjčuje bez zálohy!
Více než 75.000 svazků monografií, sborníků, ročenek, materiálů z konferencí, výzkumných a analytických studií zaměřených na oblast mezinárodních vztahů a dalších podobných oborů si nyní můžete vypůjčit v knihovně ÚMV bez nutnosti složení zálohy. Jedinečným výběrem knih můžete listovat také ve studovně v rámci otevírací doby.
04.09.2019 |
České zájmy v roce 2019: Analýzy ÚMV
Ústav mezinárodních vztahů s radostí představuje svou nejnovější publikaci, České zájmy v roce 2019: Analýzy ÚMV. Autorský kolektiv si v ní klade za cíl konstruktivně přispět do debaty ohledně formování zahraniční politiky České republiky.
02.09.2019 |
New issue of Czech Journal of International Relations (Vol 54, No 3) is out!
We are pleased to announce that a new issue of Czech Journal of International Relations, Vol 54, No 3 has just been published.
28.08.2019 | Veronika Bílková
Vyrovnání se s minulostí v justici
Dne 23. srpna 2019 se vedoucí CMP ÚMV Veronika Bílková zúčastnila konference uspořádané při příležitosti Evropského dne památky obětí totalitních režimů v polské Varšavě. Vystoupila zde v rámci panelu věnovaného právním aspektům vyrovnávání se s minulostí v justici. Ve svém příspěvku se zabývala obecnými modely de-totalitarizace justice, jednak českou zkušeností v této oblasti.
26.08.2019 | Jank Kovář
Variations of Metaphors in Party Manifestos About EU Finality
Jan Kovář has published a new chapter titled "Variations of metaphors in party manifestos about EU finality: Assessing party positions through conceptual metaphors" in Variation in Political Metaphor, a book edited by Julien Perrez.
18.07.2019 | Matúš Halás
Proving a Negative: Deterrence Does Not Work in the Baltics
Deterrence does not work in the Baltics writes our colleague, Matus Halas, in his article for European Security, in which he shows that the situation in the Baltics for NATO is not exactly the best."The increased Russian foreign policy assertiveness and the related security concerns associated with the Eastern Flank of NATO caused a revival of interest in European deterrence after more than two decades of neglect. Yet the absence of a military invasion into the Baltics does not necessarily imply a successful deterrent threat."
Affect in the Czech Narrative of "Russian Hybrid Warfare"
Jakub Eberle and Jan Daniel recently published their article "Putin, You Suck": Affective Sticking Points in the Czech Narrative on "Russian Hybrid Warfare" in the prestigious Political Psychology journal. Together, they examine a dominant Czech narrative of "Russian Hybrid Warfare," placing emphasis on the role of identity.
09.07.2019 |
Zpráva z konání druhého ročníku Česko-ruského diskusního fóra
Ve dnech 18. - 19. 6. se v Moskvě uskutečnilo druhé setkání výročního Česko-ruského diskusního fóra. Fórum pravidelně, na základě memoranda o porozumění uzavřeného na podzim roku 2017, pořádá Ústav mezinárodních vztahů a Moskevský státní institut mezinárodních vztahů (MGIMO) jako platformu pro odbornou debatu o společenských otázkách. Jak při zahájení tohoto ročníku uvedl Ondřej Ditrych, ředitel Ústavu mezinárodních vztahů, posláním fóra je setkání a debata zástupců akademických a společenských institucí. Nikoliv jako cíl sám o sobě, ale jako „prostředek hledání společného, avšak dialogického porozumění posouvajícího hranice našeho situovaného poznání a vytvářejícího mezi těmito institucemi prostor pro vzájemnou spolupráci.“
03.07.2019 | Jan Daniel
Občanská válka v Sýrii (přehled)
Jak se z protestů proti syrskému režimu stal komplexní regionální konflikt, do kterého je zapojena řada světových i regionálních mocností? Náš výzkumník Jan Daniel shrnuje pro Encyklopedii migrace průběh a dopady syrské občanské války.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 68

Doporučujeme

Litevský příklad ukazuje, jak se bránit ruskému přepisování dějin
Noc ze 12. na 13. ledna 1991 – mladá Litevská republika, ...

Nejčtenější

The China-Central and Eastern European Countries Initiative: What we need to know about it
The China-Central and Eastern European Countries Initiative, colloq...
Jsme v informační válce s Ruskem?
Podívejte se na reportáž Voxpotu o ruském vlivu v Evropě. Naš...