Novinky

24.07.2018 | Jan Kovář
New article: Czech party positions on the EU’s finality
"Czech party positions on the EU’s finality: a conceptual metaphor approach" is the title of the new article by Jan Kovář in the prestigious Journal of International Relations and Development. Congratulations!
23.07.2018 |
ÚMV nabízí pozici stážisty/ky v Centru energetické politiky
Centrum energetické politiky (CEP) Ústavu mezinárodních vztahů se zaměřuje na energetickou bezpečnost a politiku EU. Primárním cílem CEP je průběžně monitorovat a analyzovat vnější dimenzi energetické politiky a bezpečnosti EU vůči stávajícím a potenciálním dodavatelům v regionu Blízkého východu a severní Afriky (MENA), subsaharské Afriky, vybraných zemí Asie, Severní Ameriky a Latinské Ameriky. CEP se dále zaměří na monitorování a analýzu problematiky vnitřní dimenze energetické politiky a bezpečnosti EU a zvolených regionů. 
16.07.2018 |
Ústav mezinárodních vztahů nabízí pozici stážisty/ky v Centru mezinárodního práva
Centrum mezinárodního práva (CMP) Ústavu mezinárodních vztahů se zabývá širokou paletou mezinárodněprávních otázek, jež v současné době vyvstávají. Hlavní důraz klade na některé oblasti, jež odrážejí jak výzkumný profil členů centra, tak dlouhodobé priority české zahraniční politiky. Jedná se hlavě o: mezinárodní právo lidských práv, mezinárodní humanitární právo, mezinárodní trestní právo, boj proti terorismu, otázky spojené s použitím síly v mezinárodních vztazích a mezinárodní organizace.
13.07.2018 | Daniel Šitera
11.07.2018 |
Novým ředitelem výzkumu Ústavu mezinárodních vztahů se stal Emil Aslan
Novým ředitelem výzkumu Ústavu mezinárodních vztahů se stal Doc. PhDr. Emil Aslan, Ph.D.
29.06.2018 | Miroslav Tůma
Analýza Centra mezinárodního práva k odstoupení USA od iránské jaderné dohody
Miroslav Tůma z Centra mezinárodního práva se ve svém nejnovějším textu zabývá důvody odstoupení USA od íránské jaderné dohody a mezinárodními souvislostmi tohoto odstoupení. Text si můžete přečíst v českém i anglickém jazyce. 
27.06.2018 | Ondřej Ditrych
What Role for the Czech Republic in EU Military Missions?
Policy paper by Ondřej Ditrych seeks to capture how recent strategic trends and Russia’s assertive revisionism in the Eastern approaches – a manifestation of a more general transition of the international system to a less multilateral and more multipolar one, combined with uncertainty about the future role of the U.S. in European security in particular play out in the case of the Czech Republic’s future role in EU military operations in the near- to medium term.
26.06.2018 | Daniel Šitera
Prague European Summit 2018 Study: The Future EU Multiannual Financial Framework
Daniel Šitera coordinated the Prague European Summit 2018 Study - The Future EU Multiannual Financial Framework: A Comprehensive Economic Policy Vehicle to Support a Real EU Added Value. The study was presented on the 2018 Prague European Summit. 
Nový PP: Macron, Merkel a české zájmy při reformě EU
Červnový summit Evropské rady se bude zabývat reformami klíčových politik Evropské unie, včetně společné měny, armády či ostře sledované problematiky azylu a migrace. Nový policy paper Jakuba Eberleho a Jana Kováře mapuje návrhy Emmanuela Macrona a Angely Merkel a hledá české zájmy při reformě EU.
08.06.2018 | Jakub Eberle
Jakub Eberle: member of Executive Committee of the International Association for the Study of German Politics
Jakub Eberle, IIR Researcher, was elected to the Executive Committee of the International Association for the Study of German Politics (IASGP).


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 57

Doporučujeme

Donbaské povstání po smrti Alexandra Zacharčenka
Konec tohoto léta přinesl zprávu o násilné smrti lídra „Don...
Azovské moře: Nové ohnisko napětí v evropském okolí
Nedávný námořní střet Ruska a Ukrajiny opět po dlouhé době...

Nejčtenější

ÚMV hledá stážistu na pozici vědeckého asistenta!
Získejte praktické i vědecké zkušenosti jako člen týmu ...