Naši lidé v médiích

12.12.2019 | Tomáš Profant
O udržateľnosti trvalo udržateľného rozvoja
Ak platí, že vyššia efektívnosť vo využívaní vody je nasledovaná vyššou spotrebou vody a nie naopak a že v prípade hospodárskeho rastu rastie spotreba vody, čo to znamená pre snahy o zvyšovanie efektivity?
10.12.2019 | Petr Kratochvíl
Summit tzv. normandské čtyřky k ukrajinskému konfliktu
Petr Kratochvíl komentoval setkání normandské čtyřky a jejich diskuse o budoucnosti konfliktu na východní Ukrajině. Značně skepticky zhodnotil možnosti zásadního průlomu v této otázce.
10.12.2019 | Miroslav Nožina
Obvinění Myanmaru z genocidy a soudní tribunál v Haagu
Gambie, jako předsedající země Organizace islámské spolupráce, obvinila Myanmar z genocidy Rohingů u Mezinárodního soudního dvora v Haagu. V čele delegace, která přijela Myanmar do Haagu bránit stojí nositelka Nobelovy ceny míru Aung Schan Su Ťij.
03.12.2019 |
Kontrola zbrojení je v českém zájmu
Dne 3.prosince vyšel v Lidových novinách článek ředitele ÚMV Ondřeje Ditrycha na téma kontroly zbrojení v kontextu současného dění na poli bezpečnosti. Úvaha zmiňuje i význam nedávné konference Czernin Security Forum.  
Klimatický summit OSN
Co se skrývá pod mediální pěnou probíhající klimatické konference COP25 v Madridu? Jak nerovnosti a korporace komplikují boj proti klimatické krizi? Na tyto otázky odpovídal včera večer Ondřej Horký-Hlucháň ve studiu Horizontu ČT24.
29.11.2019 | Bríd Ní Ghráinne
The deportation and prosecution of foreign terrorist fighter under the international law
Our researcher Dr Bríd Ní Ghráinne was interviewed by Máirín Ní Ghadhra on the weekly news show 'an tSeachtain' about the prospects of prosecuting Lisa Smith under Irish law, how different states deal with the deportation and prosecution of foreign terrorist fighter, and relevant international legal obligations.
26.11.2019 |
Co znamená vypovězení INF pro evropskou bezpečnost?
Michal Onderčo, který vystoupil v rámci konference Czernin Security Forum, poskytl pro server iRozhlas rozhovor, ve kterém hovoří o současných hrozbách na poli jaderného zbrojení. V tomto rozhovoru hovoří o dopadech vypovězení smlouvy INF na bezpečnost v Evropě a zamýšlí se nad možnostmi, jak tuto situaci mezi USA a Ruskem řešit. 
Jsme v informační válce s Ruskem?
Podívejte se na reportáž Voxpotu o ruském vlivu v Evropě. Naši výzkumníci Jan Daniel a Jakub Eberle v ní komentují, proč není ideální mluvit o ruských aktivitách jako o "válce".
13.11.2019 | Miroslav Nožina
Vůdce kambodžské opozice ohlásil 9. listopadu návrat z exilu
Kambodžský opoziční předák se u příležitostí 66. výročí nezávislosti země pokouší o návrat do vlasti. Hun Senova autoritativní vláda se mu v tom snaží zabránit. Situaci v Kambodži komentoval pro ČRo Plus Miroslav Nožina z Ústavu mezinárodních vztahů Praha.
07.11.2019 | Jan Daniel
Protesty v Libanonu na vlastní kůži
Libanon stejně jako Irák v posledních týdnech zažívá protesty, kterými rezonuje protikorupční tón. Lidé – často mladí a nezaměstnaní – volají po odchodu vládnoucích elit a hlásí se o šanci na lepší život. Náš výzkumník Jan Daniel pozoroval masové protesty v libanonské metropoli Bejrútu


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 116

Knihy


Doporučujeme

Saudi Arabia’s Socio-Economic Development: Issues of Gender and State Identity
In April 2016, the launch of Saudi Vision 2030 was announced by the...
Why Barack Obama ramped up drone strikes from George W. Bush
When former president Obama first took office in January of 2009 he...

Nejčtenější

Expertise To Impact - IIR's New Motto
The IIR has been the leading academic institution for the study of ...
Why Barack Obama ramped up drone strikes from George W. Bush
When former president Obama first took office in January of 2009 he...