Naši lidé v médiích

09.04.2019 | Tomáš Profant
Ciele trvalo udržateľného rozvoja
Tomáš Profant analyzuje prítomnosť rasizmu v Cieľoch udržateľného rozvoja a rozvojovú ideológiu Nadácie Pontis v dvoch článkoch v jej časopise Pontis Digest.
09.04.2019 | Jan Kovář
Vývoj kolem brexitu
Jaký je současný nejnovější vývoj kolem brexitu. Co lze očekávat od zahájení jednání s labouristickou stranou? A prodlouží lídři EU termín brexitu pro Spojené království ještě jednou?
04.04.2019 | Jakub Eberle
Ossies se i po třiceti letech cítí odstrčení západními Němci.
Jakub Eberle pro Deník N okomentoval nerovnosti mezi západem a východem Spolkové republiky. Obyvatelé bývalé NDR se podle něj stále cítí jako občané druhé kategorie, a to do značné míry oprávněně. „Helmut Kohl jim ve volbách po sjednocení slíbil do pár let ‚kvetoucí krajinu‘, ta ale moc nepřišla,“ vysvětluje Eberle.
04.04.2019 | Jan Daniel
Dění v Alžírsku nervózně sleduje EU i Rusko. Panují obavy z občanské války a druhé Libye
Alžírsko se tento týden poprvé po dvaceti letech probudí do dne, kdy není hlavou státu Abdelaziz Buteflika. Proč bývalý prezident s rezignací váhal a jaký je širší kontext současných protestů v Alžírsku a jejich dopad odhaduje v rozhovoru Jan Daniel.
02.04.2019 | Jan Kovář
Manželství z rozumu, ne z lásky
Ekonom publikuje další rozhovor s Janem Kovářem na téma brexitu, tentokrát se soutředí mimo jiných na tyto otázky: co v britském parlamentu jednotlivé bloky poslanců dosud prosazovaly, jak se na věci kolem brexitu mohou připravovat čeští občané a firmy, nebo zda by měli do Velké Británie stále mířit mladí lidé za studiem. Placený článek s rozhovorem můžete najít zde.
Ondřej Horký-Hlucháň v komentáři pro Večerní zprávy TV Seznam
V souvislosti s únosem lodi africkými uprchlíky u libyjských břehů Ondřej Horký-Hlucháň komentoval příčiny jejich odchodu do Evropy pro Večerní zprávy TV Seznam.
01.04.2019 | Tomáš Profant
Rozhovor s Tomášom Profantom
S politológom a výskumným pracovníkom, Tomášom Profantom o tom, ako sa stal ľavičiarom, čo mu prekáža na kapitalizme a čomu sa venuje v záujme realizácie ľavicových postojov.
25.03.2019 | Jan Kovář
Evropská lidová strana o Fideszu
Dojde k vyloučení maďarské strany Fidesz z Evropské lidové strany? Jak velkou má podporu vyloučení Fidesz či pozastavení jeho členství.
25.03.2019 | Miroslav Nožina
Komentář Miroslava Nožiny k parlamentním volbám v Thajsku
V neděli proběhly v Thajsku všeobecné volby. Situaci v zemi komentuje Miroslav Nožina pro český Rozhlas plus.
25.03.2019 | Tomáš Profant
Skutečně máme na Slovensku ve volbách na výběr?
Dva finalisté prezidentské volby jsou si podobnější, než by se mohlo zdát, říká politolog Tomáš Profant ve svém komentáři pro Deník Referendum. V čem se jejich témata a styl shodují?


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 107