Naši lidé v médiích

19.09.2018 | Jakub Eberle
Prezident Miloš Zeman na návštěvě Německa
V půlce září proběhla oficiální návštěva prezidenta České republiky Miloše Zemana v sousedním Německu. Pro Studio ČT24 okomentoval tuto cestu Jakub Eberle. Jakými tématy se obě země během diplomatického setkání zabývaly? Panují mezi námi a naším největším sousedem spíše shody nebo neshody co se týče hospodářské či zahraniční politiky? Objevují se nějaká konfliktní témata? A jaký je přístup Německa k současným evropským otázkám? I na tyto otázky naleznete odpověď níže.
14.09.2018 | Jan Kovář
Do odchodu VB z EU zbývá méně než 200 dní
Do odchodu VB z EU zbývá méně než 200 dní. V souvislosti s hranicí 200 dní byl hostem Studia ČT24 Jan Kovář. Stihne se dohoda mezi EU a Velkou Británií? Jaké jsou alternativy? A do kdy případně musí být dohoda hotová? Sledujte rozhovor níže.
14.09.2018 | Miroslav Nožina
Kontroverzní výroky Su Ťij
Miroslav Nožina komentoval pro Český rozhlas Plus kontroverzní výroky barmské vůdkyně Su Ťij na ekonomickém fóru v Hanoji. Ta hájila zatčení dvou novinářů Reuters, kteří mimo jiného prošetřovali dění kolem perzekvované menšiny Rohingů.
13.09.2018 | Filip Tesař
Cesta srbského prezidenta do Kosova
Srbský prezident navštívil Kosovo, připustil mimo jiného i možnost kompromisu, který by oběma zemím usnadnil cestu do EU. V souvislosti s touto sledovanou návštěvou byl hostem Českého rozhlasu Plus odborník na Balkán Filip Tesař.
13.09.2018 | Vladimír Handl
Poučení nejen pro Německo
Náš přidružený výzkumný pracovník Vladimír Handl v komentáři pro E15 z 6. 9. analyzuje příčiny nepokojů v Sasku a poukazuje na jejich širší kontext a nebezpečí fragmentace německé společnosti, nástup populistické pravice a na hrozbu zásadní změny politické mapy Německa.
12.09.2018 | Alica Kizeková
Mezinárodní souvislosti roku 1968: české a slovenské perspektivy
Alica Kizeková, výzkumná pracovnice ÚMV a organizátorka mezinárodní konference 10th International Symposium “Czech Foreign Policy”, která se koná příští týden, byla hostem ČT24 v souvislosti s výročím srpna 1968.
12.09.2018 | Petr Kratochvíl
„Der Tiefpunkt war im Jahr 2015“
Petr Kratochvíl was a guest of "Radio Praha - auf Deutch" in connection to the meeting of Prime Minister Andrej Babiš and Germany's Chancellor, Angela Merkel. Among the topics discussed was also migration. You can listen to the interview (in German) below.
10.09.2018 | Jan Kovář
Český postoj k migrační politice
Jan Kovář komentoval pro Studio ČT24 současná evropská jednání o migraci. Co můžeme očekávat od Itálie, jakou pozici prezentoval Andrej Babiš a je dublinský systém pořád aktuální, nebo už je definitivně mrtvý? I na tyto otázky naleznete odpovědi v rozhovoru níže.
06.09.2018 | Tomáš Profant
Tomáš Profant o potřebě kritiky mainstreamových médií pro deník Pravda
“So štandardnými médiami niečo nie je v poriadku. Začnime kriticky diskutovať aj o nich.” Píše vědecký pracovník ÚMV Tomáš Profant v novém článku pro deník Pravda. 
29.08.2018 | Emil Aslan
Erdoğan přestává být čitelný
Ředitel výzkumu Emil Aslan se vrátil k tématu sporu USA a Turecka. Mimo jiného zdůraznil, že silná rétorika prezidenta Erdoğana je určena spíše domácím posluchačům a má odvést jejich pozornost od domácích ekonomických problémů k vnějším nepřátelům. Problémem pro zahraničí však je, že svou pragmatičností známý Erdoğan přestává být čitelný. Více se k tématu dozvíte v odpovědích týdeníku Echo i serveru iDNES.cz.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 98

Doporučujeme

Donbaské povstání po smrti Alexandra Zacharčenka
Konec tohoto léta přinesl zprávu o násilné smrti lídra „Don...
Azovské moře: Nové ohnisko napětí v evropském okolí
Nedávný námořní střet Ruska a Ukrajiny opět po dlouhé době...

Nejčtenější

ÚMV hledá stážistu na pozici vědeckého asistenta!
Získejte praktické i vědecké zkušenosti jako člen týmu ...