Novinky

24.04.2019 | Petr Kratochvíl
Petr Kratochvíl hostem Dubnového (s)tisku
Výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů Petr Kratochvíl bude dnes 24. dubna hostem debaty (s)tisk doby, která se uskuteční v galerii DOX.
23.04.2019 | Miroslav Tůma
Můžeme očekávat militarizaci vesmíru?
Nejnovější reflexe Miroslava Tůmy se věnuje mezinárodním dokumentům týkajících se mírového využívání kosmického prostoru a to nejen v souvislosti s nebezpečím militarizace kosmu a závodů ve zbrojení v tomto prostoru.
17.04.2019 | Veronika Bílková
Globální kompakty o migraci a uprchlictví
Veronika Bílková se ve svém policy paperu věnuje tématu dvou globálních kompaktů o migraci a uprchlictví, které byly přijaty v rámci OSN v prosinci roku 2018.
15.04.2019 | Daniel Šitera
Co očekávat od voleb do Evropského parlamentu?
Daniel Šitera vystoupí v debatě k evropským volbám, kterou tento čtvrtek pořádá společně Eurocentrum Praha a Politologický spolek POLIS. Bude mluvit o evropských volbách a jejich potenciálu pro repolitizaci projektu Evropské Unie.
15.04.2019 | Lukáš Tichý
The Islamic State oil and gas strategy in North Africa
The new article by Lukáš Tichý, Head of our Centre for Energy Policy, published in the Energy Strategy Review, Vol. 24 explores the energy strategy of the Islamic State (IS) and the negative impact that the IS attacks have particularly on Egypt and Libya.
12.04.2019 |
Kniha ti sluší 2019
V týdnu od 23. do 28. dubna proběhne další ročník tradiční kampaně „Kniha ti sluší“ ke Světovému dni knihy a autorských práv. I v letošním roce se zapojí Ústav mezinárodních vztahů a nabídne několik doprovodných akcí.
Horký-Hlucháň: Kvalita rozvojové spolupráce roste, veřejná správa boduje, ale kde jsou kapacity?
Ondřej Horký-Hlucháň ve svém policy paperu zhodnotil na základě desítek evaluačních zpráv českou rozvojovou pomoc.
11.04.2019 | Tamás Lattmann
Tamás Lattmann: Better Protection of the Rule of Law – or of European Taxpayers’ Money
Tamás Lattmann, senior researcher at Center for International Law, wrote a reflection concerning European Parliament’s proposed regulation which aims for better protection of the rule of law in EU member states and suggests employing financial sanctions in case of shortcomings.
09.04.2019 | Alica Kizeková
The Future of EU-Central Asia Relations
Our Senior Researcher Alica Kizeková attended discussions on strengthening and energizing EU-Central Asia Relations and photo exhibition “Daily lives in Central Asia”, organized by the Trans European Policy Studies Association (TEPSA) at the Centre for Fine Arts “BOZAR” in Brussels on 4th April 2019.
27.03.2019 |
Publikace nového čísla časopisu Mezinárodní vztahy
Vážení čtenáři, vážené čtenářky, právě jsme pro vás publikovali nové číslo Mezinárodních vztahů / Czech Journal of International Relations. V novém vydání našeho časopisu naleznete recenzované výzkumné články o konceptualizaci časovosti a jinakosti v teorii rolí, poměrném sestupném zastoupení v Evropském parlamentu a demokracii a sociálním konfliktu v Barmě.Také si můžete přečíst recenzní esej o Bahrajnu v souvislosti s arabským jarem a tři recenze nedávno publikovaných knih. Přejeme příjemné čtení.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 65

Doporučujeme

Ústav mezinárodních vztahů mění po 19 letech vizuální styl
Ústav mezinárodních vztahů v Praze začíná ode dneška použ...
Ukradené volby a iluze změny v DR Kongo
Poslední srpnové pondělí byla v Demokratické republice Kongo o...

Nejčtenější

The influence of Fox News in US foreign policy
With the recent tensions over the sh...
České zájmy v roce 2019: Analýzy ÚMV
Ústav mezinárodních vztahů s radostí představuje svou nejnov...