Naši lidé v médiích

07.11.2019 | Veronika Bílková
Veronika Bílková v rozhovoru pro arménskou televizi
Vedoucí Centra pro mezinárodní právo ÚMV Veronika Bílková vystoupila společně s předsedkyní orgánu GREVIO (Skupina expertů k násilí na ženách a domácímu násilí) paní Marceline Naudi v arménské státní televizi, kde komentovala Úmluvu Rady Evropy o prevenci a boji proti násilí na ženách a domácímu násilí (tzv. Istanbulská úmluva).
05.11.2019 | Jan Daniel
Demonstruje se v celém Libanonu, lidé chtějí radikální změnu systému
Jak se k současným libanonským demonstracím staví Hizballáh či Írán? Co v souvislosti s aktuální ekonomickou krizí znamená pevné navázání libanonské měny na americký dolar? A v jakém časovém horizontu, pokud vůbec, lze očekávat radikální proměnu vládnoucích politických elit? Poslechněte si rozhovor s Janem Danielem o libanonské krizi.
02.11.2019 | Alica Kizeková
Alica Kizeková v debatě k filmu Neutonout
Alica Kizeková bude jednou z diskutujících v debatě na téma „Jak osvobodit novodobé otroky rybářského průmyslu?“. Tato debata proběhne po projekci filmu Neutonout, který bude promítán v rámci 6. ročníku Aussie & Kiwi Film Festu.
30.10.2019 | Ondřej Ditrych
Vyjednávání o nové syrské ústavě
V Ženevě započalo pod hlavičkou OSN vyjednávání zástupců vlády režimu prezidenta Bašára Asada, opozice a občanské společnosti o nové syrské ústavě. Současná syrská ústava byla schválena v roce 2012 a její charakteristika režimu zdaleka neodpovídá realitě. Je možné, že všechny zúčastněné strany naleznou nyní během jednání o syrské ústavě společnou řeč?
30.10.2019 | Jan Kovář
Britský premiér s šéfy vlád unijních států jedná o dalším odkladu brexitu
Velká Británie se musí porovnat s včerejším hlasováním parlamentu o brexitové dohodě a jeho důsledky bude řešit ale také EU. Jaké jsou ze strany evropských lídrů na hlasování odezvy? Lze v kontextu posledního vývoje očekávat posun termínu brexitu? A jak lze vnímat úterní hlasování v britském parlamentu o brexitové dohodě jako porážku nebo vítězství Borise Johnsona?
30.10.2019 | Petr Kratochvíl
Jak nová je dohoda, ke které došli vyjednavači Evropské unie a Británie?
Co se vlastně podařilo premiéru Johnsonovi změnit oproti předchozímu návrhu? O tom mluví pro Český rozhlas profesor Petr Kratochvíl.
28.10.2019 | Alica Kizeková
Konec výstupů na Uluru
Od soboty 26. října 2019 platí zákaz výstupů na posvátnou australskou horu Urulu, kterou místní domorodci považují za sídlo duchů svých předků. Ročně horu navštíví statisíce turistů. Zhruba každý šestý na horu opředenou bájemi a mýty také vystoupil. Nyní to již nebude možné.
24.10.2019 | Jan Kovář
Hlasování o brexitové dohodě v britském parlamentu
Evropské státy nedočkavě přihlížely úternímu hlasování v britském parlamentu o brexitové dohodě. Vláda schválila prováděcí zákon, neúspěch se však dostavil ve schvalovacím harmonogramu. Velká Británie se tak musí porovnat s úterním hlasováním parlamentu o brexitové dohodě a jeho důsledky bude řešit také EU. Jaké jsou ze strany evropských lídrů odezvy na výsledky hlasování? Lze v kontextu posledního vývoje očekávat posun termínu brexitu? A lze vnímat úterní hlasování v britském parlamentu o brexitové dohodě jako porážku nebo jako vítězství Borise Johnsona?
Rusko v Africe nedožene Čínu, ale pro Evropu je to budíček
Tento týden probíhá v Soči historicky první summit Rusko-Afrika. Geopolitická změna je na spadnutí. Afrika má nejvíce hlasovacích lístků v OSN, Rusko mj. zájem vyvážet zbraně - čerstvé smlouvy o vojenské spolupráci už uzavřelo skoro s polovinou zemí kontinentu. Rusko tak následuje Čínu, která "si hlídá" Afriku přinejmenším od summitu v r. 2006. Co na to EU? A co Česko? Kontext a rizika rostoucího zájmu mocností o nejchudší kontinent analyzuje náš výzkumník Ondřej Horký-Hlucháň v názorovém článku pro Lidové noviny. Výjimečně vám ho přinášíme v plném znění.
24.10.2019 | Jan Daniel
Všichni znamená všichni: Libanonci protestují proti celé své politické elitě
Libanonem od minulého týdne otřásají masové občanské protesty. Současné protesty zažehlo schválení zdanění vysoce využívaného internetového volání. Toto nové opatření přispívá k další ekonomické zátěži na běžné obyvatelstvo a vede k dalšímu zvyšování životních nákladů. Vedení země je nicméně kritizováno již dlouhodobě zejména kvůli klientelismu, korupci, nefunkčnosti libanonské ekonomiky a nepotismu. Co dalšího vedlo k těmto protestům? Jak na ně reaguje libanonská armáda? Co demonstranti od vedení své země požadují? Jan Daniel o tomto tématu referuje ve svém článku pro A2larm.


1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 116

Doporučujeme

Saudi Arabia’s Socio-Economic Development: Issues of Gender and State Identity
In April 2016, the launch of Saudi Vision 2030 was announced by the...
Why Barack Obama ramped up drone strikes from George W. Bush
When former president Obama first took office in January of 2009 he...

Nejčtenější

Expertise To Impact - IIR's New Motto
The IIR has been the leading academic institution for the study of ...
Why Barack Obama ramped up drone strikes from George W. Bush
When former president Obama first took office in January of 2009 he...