Naši lidé v médiích

25.03.2019 | Jan Kovář
Kdo rozhodne, o kolik se posune termín pro odchod Británie z Unie?
Jak dlouhé bude prodloužení brexitu, pokud k němu vůbec dojde. A je pravděpodobné, že ho členské státy schválí? Na tyto otázky odpovídal Českému rozhlasu Jan Kovář.
20.03.2019 | Jakub Eberle
Jakub Eberle ve třech komentářích k německé politice
V prvním článku Jakub Eberle pro Info.cz okomentoval politiku nové předsedkyně německé CDU Annegret Krampové-Karrenbauerové. Ve druhém se vyjadřuje k jejím kontroverzním výrokům. Třetí potom řeší zastoupení občanů bývalé NDR ve státních orgánech.
19.03.2019 | Tomáš Profant
Výzva s Tomášem Profantem
Tomáš Profant diskutuje o prezidentských volbách na Slovensku.
14.03.2019 | Matúš Halás
20 let od vstupu ČR do NATO
Jak vypadá vzdělávání spojeneckých vojáků v zahraničí a co jsou největší hrozby pro NATO v současnosti se dozvíte z příspěvku našeho kolegy pro Českou televizi při příležitosti výročí vstupu České republiky do NATO.
13.03.2019 | Matúš Halás
K veci: Peniaze na vojenské letiská
Proč Slovensko odmítlo nabídku Spojených států na modernizaci jeho vojenských letišť za více než 100 milionů dolarů a jak vypadá taková spolupráce v jiných členských státech NATO.
11.03.2019 | Jan Daniel
Nové arabské jaro
Jan Daniel okomentoval pro Seznam Zprávy probíhající protesty v Alžírsku.
Ruskou válku nemusíme přijímat, říkají experti. Na válku jsou potřeba dva.
Jakub Eberle a Jan Daniel poskytli Deníku N rozhovor, ve kterém hovoří o svém výzkumu o tzv. hybridní válce. Naši výzkumníci tento pojem kritizují jako neužitečný. Namísto válečného přístupu vůči ruským dezinformacím zdůrazňují posilování mediální gramotnosti, občanské vzdělávání, či proporční konvenční reakci na ruské nepřátelské aktivity.
06.03.2019 | Miroslav Tůma
Schůzka Trumpa s Kimem v Hanoji
Miroslav Tůma, odborník na jaderné odzbrojování, komentoval ve studiu ČT24 summit Donalda Trumpa a Kim Čong-una 28. února v Hanoji.
05.03.2019 | Jan Kovář
Rozhovor s Janem Kovářem
Hrozí maďarské straně Fidesz vyloučení z Evropské strany lidové? Nepřekračuje předseda Evropské komise Juncker svoje kompetence, když k tomu vyzývá? Lze předpokládat, že negativní kampaně přivedou k volbám do Evropského parlamentu více voličů? A jaké jsou šance euroskeptických stran na zisky v těchto volbách?
27.02.2019 | Jan Kovář
Jakými cestami se Velká Británie nyní může vydat ve vztahu k brexitu
Jak si vyložit fakt, že britská premiérka poprvé jasněji přistoupila na možnost, že by se brexit mohl odložit? V jaké pozici je, pokud jde o další postup k brexitu a rozložení sil na půdě Dolní sněmovny? Je reálnější, že Britové dospějí k dalšímu referendu o brexitu, tentokrát o jasnějších podmínkách? Na takové otázky odpovídal Jan Kovář pro Český rozhlas Radiožurnál.


1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 107