Novinky

05.06.2019 | Rudolf Fürst
The Regional Format 16+1: Early Rusting, Still Alive and Expanding into 17+1
Rudolf Fürst, Head of the Centre for EU-Asia relations, published the new article "The Regional Format 16+1: Early Rusting, Still Alive and Expanding into 17+1".
03.06.2019 |
ÚMV nabízí pozici stážisty/ky v Centru energetické politiky
Centrum energetické politiky (CEP) Ústavu mezinárodních vztahů se zaměřuje na energetickou bezpečnost a politiku EU. Primárním cílem CEP je průběžně monitorovat a analyzovat vnější dimenzi energetické politiky a bezpečnosti EU vůči stávajícím a potenciálním dodavatelům v regionu Blízkého východu a severní Afriky (MENA), subsaharské Afriky, vybraných zemí Asie, Severní Ameriky a Latinské Ameriky. CEP se dále zaměří na monitorování a analýzu problematiky vnitřní dimenze energetické politiky a bezpečnosti EU a zvolených regionů. 
03.06.2019 | Jakub Eberle
Discourse and Affect in Foreign Policy
A prestigious British publishing house Routledge has published a new book by our researcher Jakub Eberle.
Representative Democracy in Czechia
Does the Czech model of representative democracy work efficiently with European policies? What are the main tools available to Czech MPs and senators to influence, formulate and control how European policies are being made?
23.05.2019 | Jakub Eberle
Discourse and Affect in Foreign Policy
Prestižní britské nakladatelství Routledge vydalo knihu našeho výzkumného pracovníka Jakuba Eberleho.
22.05.2019 | Jakub Eberle
Germany as a Dividual Actor
Přečtěte si nový článek "Germany as a Dividual Actor: Competing Social Logics and their Political Articulations", našeho výzkumného pracovníka Jakuba Eberleho v prestižním impaktovaném časopise German Politics.
20.05.2019 |
Výběrová řízení na volné pozice
Ústav mezinárodních vztahů, významná vědecká instituce ve svém oboru, v současné době nabízí pracovní pozice do oddělení služeb i výzkumu. 
15.05.2019 | Jakub Eberle
Renesance transatlantických vztahů
Jakub Eberle vystoupí v Americkém centru na diskuzi k budoucnosti transatlantických vztahů, která proběhne 16. 5. 2019 v Americkém centru.
14.05.2019 |
First issue of the year of journal New Perspectives is out!
New Perspectives makes new developments in this month’s edition, with a special focus on historical divisions in Europe and how they have been overcome in the post-Cold War era alongside extensive scholarship on the political consequences and prospects of the European Union
14.05.2019 | Miroslav Tůma
Reflection by Miroslav Tůma: Will Outer Space Be Weaponized?
This essay discusses the main elements of the American security document called the Missile Defense Review 2019, which was presented by the US Ministry of Defense in January 2019.


1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 68

Doporučujeme

Litevský příklad ukazuje, jak se bránit ruskému přepisování dějin
Noc ze 12. na 13. ledna 1991 – mladá Litevská republika, ...

Nejčtenější

Jsme v informační válce s Ruskem?
Podívejte se na reportáž Voxpotu o ruském vlivu v Evropě. Naš...