Naši lidé v médiích

14.11.2018 | Matúš Halás
Americký sebecký záujem môže Európu zobudiť
Odstúpenie od dohody o jadrovom odzbrojení neprinesie Európe nič, píše v komentári pre SME Matúš Halás.
14.11.2018 | Jan Eichler
Kdo a proč zabíjí vojáky ve světě islámu
Naše armáda v říjnu ztratila dalšího vojáka v Afghánistánu, letos už čtvrtého. A tak, jak píše Jan Eichler v deníku Právo, znovu vyvstaly otázky, kdo a proč to dělá, čeho tím chce dosáhnout.
12.11.2018 | Jan Daniel
Syrští uprchlíci v Libanonu: Mezi nejistým návratem a nejistou možností zůstat
Důsledkem války v Sýrii byly i miliony uprchlíků v okolních zemích. Přestože boje na většině území Sýrie utichly a část lidí se už vrátila, mnozí stále vyčkávají za hranicemi. Jan Daniel ve své analýze pro ČT24 rozebírá situaci v Libanonu, který je zemí s nejvyšším počtem uprchlíků na obyvatele. Kvůli syrským dětem tam například školy musely začít vyučovat na dvě směny. Uprchlíkům v Libanonu navíc docházejí úspory a musí se připravit na další zimu strávenou v provizorních podmínkách.
08.11.2018 | Jan Eichler
Když řeční státníci, nikoli politici
Všeobecně se ví, že je velký rozdíl mezi politiky a státníky. Ti první jsou známi jen ve své zemi, mnozí jen krátkodobě, zatímco ti druzí mají velký věhlas i ve světě, který přetrvává i dlouhé roky po jejich odchodu. Co obě kategorie odlišuje, nad tím se zamýšlel v deníku Právo Jan Eichler.
06.11.2018 | Matúš Halás
NATO Staging Biggest War Games Since Cold War
The ongoing Trident Juncture military exercise is the biggest check of NATO’s preparedness since the end of the Cold War. Head of our Centre for European security Matúš Halás explains in this short video made by the RFE/RL, why it is important and what is the aim of the exercise.
06.11.2018 | Mark Galeotti
Putin’s Needy Little Helpers Are Ruining Russia (Op-ed)
New reports of contract killings point to an emerging class of Kremlin businessmen sending Russia back in time. Mark Galeotti discusses the topic further in his op-ed for the Moscow Times.
06.11.2018 | Emil Aslan
Proč v Afghánistánu „neztrácet tvář“?
V Afghánistánu v posledních měsících padli čtyři čeští vojáci. Kromě projevů soustrasti a respektu k jejich oběti se ale ozývá i kritika české účasti na afghánské misi. O smyslu a perspektivách konfliktu v Afghánistánu a české účasti na něm vedl Týdeník Echo debatu s poslancem Lubomírem Zaorálkem (ČSSD), prorektorem CEVRO Institutu a někdejším diplomatem Tomášem Pojarem a naším ředitelem výzkumu Emilem Aslanem.  
02.11.2018 | Petr Kratochvíl
Babiš a globální pakt OSN o migraci
Premiér Andrej Babiš prohlásil, že Česká republika by neměla přijmout ujednání o migraci, které připravuje OSN. Přidal se tak k zemím, jako je Rakousko a Maďarsko. Profesor Petr Kratochvíl z našeho ústavu toto rozhodnutí kritizuje a poukazuje na opětovné zneužívání migrační problematiky coby zástupného problému. Odmítnutí dohody migraci nezabrání, a naopak omezí možnosti koordinace a spolupráce v migrační politice mezi jednotlivými zeměmi.
02.11.2018 | Jakub Eberle
Německý prezident v Chemnitzu
Jakub Eberle komentoval cestu německého prezidenta Steinmeiera do Chemnitzu. Steinmeier chce podle Eberleho přispět k uklidnění rozbouřené situace ve městě, kde v posledních dvou měsísch proběhla řada demonstrací a střetů mezi příznivci a odpůrci krajní pravice. Pravicový radikalismus a extremismus je pak problémem celé východní části SRN, který ma kořeny i v širší společenské nespokojenosti občanů bývalé NDR, kteří se často cítí jako Němci druhé kategorie.
02.11.2018 | Miroslav Nožina
Repatriace Rohingů
Myanmar a Bangladéš se dohodly, že v listopadu zahájí repatriaci Rohingů i když před necelým týdnem vyšetřovatelé OSN varovali, že represálie proti této muslimské menšině v Myanmaru pokračují. K tématu se pro Český rozhlas Plus vyjádřil Miroslav Nožina.


1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 103

Knihy

Michal Kořan, Ondřej Ditrych a kol.

Doporučujeme

Social media as new source of soft power (2)
Around three decades ago, American political scientist and professo...
Social media as new source of soft power
Around three decades ago, American political scientist and professo...

Nejčtenější

Social media as new source of soft power
Around three decades ago, American political scientist and professo...