Komentáře

02.11.2015 | Lucie Švejdová
Čas pro změnu? Migrační krize obnažila problémy EU
EU se v současnosti potýká pravděpodobně s jednou z nejvážnějších krizí, které ji za celou její existenci potkaly. Zatím bohužel nemají pokusy EU na tuto výzvu reagovat daleko k celkovému selhání. Celý svět měl za poslední měsíce tu smutnou příležitost být svědkem hmatatelných výsledků toho, jak Evropská unie řeší, nebo spíše neřeší, nejhorší uprchlickou krizi od dob druhé světové války.
22.09.2015 | Juliette Descamps
Orban's immigration manifesto: sweeping away democracy
"We do not want to see a significant minority among ourselves that has different cultural characteristics and background. We would like to keep Hungary as Hungary," Viktor Orban, the Hungarian Prime Minister, expressing the government's stance about immigration to the State Television in the wake of Paris Attacks. Strangely reminding the slogan of the Front National – the french extreme right wing party - “France to the French”, the conservative Hungarian PM doesn't mince words regarding the ongoing immigration issue that has been particularly pressuring Hungary recently. 
30.08.2015 | Veronika Víchová
EU jako jaderný aktér: kam dál po dohodě s Íránem
Po více než deseti letech jednání a dohadování se pěti stálým členům Rady bezpečnosti, Německu a EU podařilo uzavřít dohodu o omezení íránského jaderného programu. Přelomová diplomacie všech zúčastněných aktérů umožnila vznik kvalitního a propracovaného dokumentu, podle kterého Írán výměnou za stažení ochromujících ekonomických sankcí sníží počet centrifug na obohacování uranu a jeho celkové zásoby. Pro Írán by tak nemělo být možné vyrobit jadernou zbraň.
05.08.2015 | Tomáš Laně
Boj o kurdskou duši: nejde-li to po dobrém, půjde to po zlém
Turečtí voliči dali v červnových volbách prezidentu Erdoğanovi jasně najevo, že odmítají jeho diktátorské plány. Nejenže neposkytli jeho partaji AKP ústavní většinu, aby změnila ústavu na prezidentský systém, dokonce jí nenadělili ani prostou většinu, takže musí jednat o koalici. To ovšem Erdoğan odmítá uznat a koaličním jednáním hází klacky pod nohy, tak aby po uplynutí ústavního termínu k sestavení vlády mohl vypsat volby nové.


1 ... 5 6 7 8

Mezinárodní politika

On-line časopis Mezinárodní politika
Analýzy, rozhovory, komentáře

Vycházíme z tradice tištěného časopisu Mezinárodní politika. Přinášíme informace, které jdou do hloubky. Naši autoři vám pomohou nahlédnout do světa mezinárodních vztahů v souvislostech.

Ročník

Redakce

Šéfredaktorka: Tereza Soušková
e-mail: souskova@iir.cz
Více o redakci zde.

Vydavatel:
Ústav mezinárodních vztahů, v. v. i.,
Nerudova 3, 118 50
Praha 1 - Malá Strana


Doporučujeme

Saudi Arabia’s Socio-Economic Development: Issues of Gender and State Identity
In April 2016, the launch of Saudi Vision 2030 was announced by the...
Why Barack Obama ramped up drone strikes from George W. Bush
When former president Obama first took office in January of 2009 he...

Nejčtenější

Expertise To Impact - IIR's New Motto
The IIR has been the leading academic institution for the study of ...
Why Barack Obama ramped up drone strikes from George W. Bush
When former president Obama first took office in January of 2009 he...