Naši lidé v médiích

04.07.2018 | Tomáš Profant
Možno to len novinári prehnali s aktivizmom
Liberalizmus si novinári spájajú s pravicou.
03.07.2018 | Jakub Eberle
Aktuálně k německé dohodě o migraci
Německá dohoda o migraci je nekonkrétní. Může dopadnout i na Česko?
03.07.2018 | Jakub Eberle
02.07.2018 | Jan Eichler
Teroristické útoky dávají džihádistům pocit síly a "vážnosti"
Francie jakožto významná západoevropská demokracie žije dlouhodobě v trvalé obavě z dalších teroristických útoků. Uskupení těch, kdo je páchají, je početné, jejich odhodlání je neobyčejně vysoké. Proč džihádisté vlastně své krvavé dílo dělají? Nad tím se v článku pro deník Právo zamýšlí Jan Eichler.
01.07.2018 | Jan Kovář
Summit EU o migraci
Summit Evropské rady nakonec dospěl ke kompromisu a přinesl závěry týkající se migrační a azylové politiky. Přinesou přijaté závěry nový přístup k migrační a azylové politice? Mohou azylová centra ve třetích zemích přispět ke snížení počtu příchozích? A byl summit úspěchem pro českou diplomacii? Odpovědi na tyto otázky naleznete v sérii mediálních vystoupení Jana Kováře.
29.06.2018 | Filip Tesař
Hlasování o vyslovení nedůvěry vládě v Bulharsku
Filip Tesař byl hostem českého rozhlasu Plus v souvislosti s hlasováním o vyslovení nedůvěry vládě premiéra Bojka Borisova v Bulharsku. Proč opozice hlasování vyvolala? Jak pevná je pozice premiéra? A jak vypadá bulharská politická scéna? I na to se dozvíte odpovědi v rozhovru níže.
29.06.2018 | Jakub Eberle
Česká zahraniční politika: zmatení a nezájem
Jakub Eberle se v článku pro A2larm zamýšlí nad postojem Babišovy vlády k EU a komentuje bojkot mimořádného evropského summitu k azylové politice ze strany V4. Postoj Babišovy vlády k Evropské unii vypovídá dle něj o pasivitě, absenci solidarity a posunu k orbánizaci. 
28.06.2018 | Jakub Eberle
Poslední dny do politické smrti Merkelové? Cesta je v „ušmudlaném kompromisu“
Čas na hodinkách Angely Merkelové neúprosně ubíhá. Na hledání „evropského řešení“ migrace má prostor jen do začátku července, kdy má sesterská strana CSU zhodnotit, čeho německá kancléřka dosáhla na summitu EU i mimo něj. Na čtvrteční jednání Evropské rady se tak upíná pozornost právě i v souvislosti s ostrým sporem mezi CDU a CSU, který může skončit rozpadem vlády nejsilnější ekonomiky Evropy. Sama Merkelová ale přiznává, že k celounijní dohodě na summitu nedojde. Je tedy vůbec šance, že se podaří krizi v Německu zvrátit? Podle experta na německou politiku Jakuba Eberleho ano – vedle optimistického tu je ale také scénář, který může skončit černě.  „Je tu velké množství proměnných a Merkelová hraje naráz několik šachovnic, které musí zvládnout,“ říká odborník pro INFO.CZ.
27.06.2018 | Vladimír Handl
Seehofer vládu položit nechce, ale jeho hru už přebrali jiní
Náš externí spolupracovník, Vladimír Handl, v interview pro iDNES.cz uvažuje o charakteru a možných důsledcích krize ve vztahu CDU-CSU ve věcech azylové politiky.
20.06.2018 | Lukáš Tichý
Závislost Evropy na ruském plynu narůstá, pro Kreml je energetika politický nástroj
Plynovod Nord Stream 2 dělí evropské státy na dva nesmiřitelné tábory. Jestli ho ale Evropa skutečně potřebuje, nelze jednoznačně říct, konstatuje v rozhovoru pro INFO.CZ koordinátor Centra energetické politiky Ústavu mezinárodních vztahů Lukáš Tichý. „Z tohoto pohledu není situace úplně ideální a závislost Evropy je poměrně vysoká. Navíc je tu politika environmentální, která spíš tlačí na snižování domácí produkce uhlí v Evropě a tím se zase energetická bezpečnost oslabuje,“ tvrdí odborník. Kde může Evropa hledat alternativy k ruskému plynu? A co bude Nord Stream 2 znamenat pro Česko?


1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 98