Naši lidé v médiích

09.09.2019 | Rudolf Fürst
Správkyně Hongkongu stáhla návrh extradičního zákona
Rudolf Fürst komentoval v České televizi stažení kontroverzního extradikčního zákona, navrženého k přijetí v parlamentu šéfkou exekutivy Hongkongu Carrie Lam.
09.09.2019 | Jan Kovář
Na otázky k vývoji politické situace ve Velké Británii odpovídal Jan Kovář
Britská vláda ztratila většinu v dolní komoře, bude nyní následovat její pád? Je po včerejším hlasování v dolní komoře parlamentu o krok blíž předčasným volbám či o krok blíž dalšímu odkladu brexitu? Evropská komise zveřejnila nová doporučení, která by měla zmírnit dopad brexitu bez dohody. Je tato forma odchodu blízko a koho by více poškodila EU nebo Velkou Británii? Jaký další postupu na cestě k odchodu Británie z Evropské unie se tedy rýsuje, nebo je vůbec možný? A je na stole nějaká alternativy irské pojistky?
05.09.2019 | Tomáš Profant
Duch Porto Alegre
Minulý týždeň umrel popredný predstaviteľ neomarxizmu, Immanuel Wallerstein. O tom, čím všetkým obohatil štúdium medzinárodných vzťahov píše Tomáš Profant.
28.08.2019 | Jan Kovář
Can Věra Jourová secure an economic portfolio in her continuiong role as EU comissioner?
What do you think are Mrs. Jourová’s chances on getting that economic portfolio within the European Commission that the PM wants? Can her chances be affected by the prime minister’s suspected conflict of interest as alleged by the preliminary EU audit? How is Jourová seen in Brussels? Does she have a good reputation? European Commissioners are supposed to be unbiased so how useful can it be for a member state to have a commissioner in an important position?
27.08.2019 | Jan Kovář
Jan Kovář hovořil pro Český rozhlas Plus o postoji Berlína a Paříže k brexitu
Boris Johnson jednal s německou kancléřkou a také s francouzským prezidentem. Mají dnes tyto dvě země, francouzsko-německý motor evropské unie, stejné zájmy a názory na dohodu s Británií ohledně brexitu? Z Paříže tento týden zaznělo, že považuje odchod Británie bez dohody za velmi pravděpodobný. Bylo to taktické vyjádření, nebo Paříž nechce otevírat dojednané podmínky a tlačí tak Borise Johnsona do kouta? A proč tak tvrdý postoj? A podniká Boris Johnson návštěvu v Berlíně a v Paříži kvůli jednání o změně podmínek dohody o odchodu Velké Británie z EU, nebo kvůli domácímu publiku?
27.08.2019 | Jakub Eberle
Jak Česko zbrojí svět. Nová reportáž kanálu Voxpot.
Jakub Eberle pro reportáž kanálu Voxpot komentoval české vývozy zbraní. Přísnější regulace by podle něj mohla dodat větší konzistenci české zahraniční politice. Ta se dlouhodobě hlásí k lidským právům, avšak Česko vyváží i do zemí, kde dochází k jejich masivnímu porušování.
26.08.2019 | Ondřej Ditrych
Role klimatické změny v mezinárodních vztazích
Ředitel Ústavu mezinárodních vztahů Ondřej Ditrych v rozhovoru pro Český rozhlas Plus hovoří o tom, jakým způsobem se téma klimatické změny a biodiverzity promítá do mezinárodních vztahů. Zamýšlí se také nad tím, zda může v budoucnu klima být zdrojem válek či mezinárodních intervencí a jakým způsobem se globální jih staví k otázce dekarbonizace.
21.08.2019 | Jan Daniel
Jak daleko má Damašek k úplnému ovládnutí země?
Náš výzkumník Jan Daniel okomentoval pro Český rozhlas Plus současnou ofenzivu syrského režimu a jeho spojenců v Idlíbu. Jaké skupiny stojí na straně povstalců, o co jde syrskému režimu a v jakých podmínkách žije na tomto území civilní obyvatelstvo?
21.08.2019 | Jan Kovář
Rozhovor s Janem Kovářem o brexitu a politických tlacích v Británii
Jan Kovář v pořadu Horizont ČT24 odpovídá mimo jiné na následující otázky: padne britská vláda v návaznosti na plán opozičního předsedy Jeremy Corbyna? Boris Johnson mluví o tom, že kompromis k vyjednávání s EU o brexitu je dojednání individuálních bilaterálních smluv. Jde o opravdu reálnou alternativu? Je uniklý plán možných dopadů tvrdého brexitu opravdu zastaralý, jak tvrdí vláda, nebo jde spíše o zástěrku pro veřejnost?
21.08.2019 | Tomáš Pofant
A Postcolonial Look On ‘New’ Donors
Tomáš Profant takes a postcolonial look on the ‘new’ donors. He argues that whereas the power difference between the donor and the recipient in development cooperation is mostly clear, there is another form of hierarchy that is structured by development cooperation: donors are not equal either.


1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 117

Doporučujeme

České aktivity jako reakce na Euromajdan
Bez větší nadsázky lze říct, že z roku 2014 se stal asi nej...
Women's participation in the decision-making process of the European Union
The year 2019 was an important moment in the configuration of the E...

Nejčtenější

Women's participation in the decision-making process of the European Union
The year 2019 was an important moment in the configuration of the E...
Velký strýček jde ve stopách Maa, o moc se nedělí
Od svého nástupu k moci provedl čínský prezident Si Ťin-pchin...