Naši lidé v médiích

23.01.2014 | Petr Kratochvíl
Rozšíření pravomocí ruské kontrarozvědky
V Rusku byl přednesen návrh na rozšíření pravomocí tajných služeb. Pro Radiožurnál Rádia Slovensko se k němu vyjádřil Petr Kratochvíl.
23.01.2014 | Petr Kratochvíl
Palestinci se omluvili za výbuch a zbraně v rezidenci velvyslance
"Palestina se oficiálně omluvila za nelegální držení zbraní v budově ambasády v Praze. Palestinci se zároveň omluvili za explozi v sídle velvyslanectví, při které na Nový rok zemřel palestinský ambasador Džamál al-Džamál. Dopis předal českému ministerstvu zahraničí vysoce postavený palestinský diplomat. Palestinská strana v něm také zdůraznila, že podnikla nezbytná opatření, aby se podobné incidenty neopakovaly. České ministerstvo zahraničí ale podle mluvčí Johany Grohové z omluvy nevyvozuje žádné závěry."
17.01.2014 | Petr Drulák
Lidská práva v zahraniční politice aneb od snění k naivitě. A zpět?
Politika lidských práv, která tradičně patří k naší zahraniční politice, bude vždy selektivní. Mělo by ale být zřejmé, že není a nechce být ani nástrojem mocenských cílů, ani klackem bohatých proti chudým, ani novým křižáckým tažením.
13.01.2014 | Anja Grabovac
Mezinárodní Politika's Report: Gender, feminism and their role today
The issue of gender equality between men and women has always brought many controversies along the way. Claims against a balanced society of genders have been heard more loudly lately, especially in connection to the newly proposed legal quotas for women within the European Union. What is the current agenda in the peace-building and development? In what ways can women influence the course of both of these fields? Dr. Claudia von Braunmühl gives us a much needed insight into this matter which impacts international politics.
Probuďme naši zahraniční politiku
"Česká zahraniční politika se vstupem do Evropské unie v květnu 2004 uložila k zimnímu spánku. Jako kdybychom se dosažením poslední mety polistopadového „návratu do Evropy“ přestali politicky zajímat o svět za našimi humny. Ano - nakupujeme zahraniční zboží, cestujeme, putujeme po globálních sítích – ale to vše není doprovázeno žádným velkým zájmem o politické dění ve světě. Názor České republiky na významné události pak není slyšet vůbec. A když už jsme občas museli něco říci, tak to nedávalo příliš smyslu. Dnes jsme pokládáni za zmatkáře, kteří dobře nevědí, co chtějí."
09.01.2014 | Petr Kratochvíl
Bude palestinská ambasáda přesunuta?
Petr Kratochvíl byl hostem Českého rozhlasu v souvislosti s nedávnými událostmi v nové budově palestinské ambasády.
02.01.2014 | Rudolf Fürst
Proč si pamatovat rok 2013? Konec politického systému, jak jsme ho znali
"Amnestie Václava Klause, pád vlády Petra Nečase, vzestup hnutí ANO a zvolení prezidenta Miloše Zemana - která z událostí bude mít na naše životy největší vliv i v následujících letech? Byl ve světě zásadní vývoj na Blízkém východě, řešení krize eurozóny a drtivé vítězství strany Angely Merkelové v německých volbách, anebo se s odstupem času ukáže, že zásadní byla změna vedení a reformy v Číně? Jaké byly hlavní události v byznysu a ekonomice?" Na to odpovídají přední čeští analytici a komentátoři, mezi nimi i Rudolf Fürst, v článku publikovaném na serveru  IHNED.cz.
30.12.2013 | Petr Drulák
Kočičínský svět
"Velký čínský spisovatel Lao Še podal ve třicátých letech 20. století svůj pohled na tehdejší Čínu v satirické dystopii Kočičí stát. Na příběhu rozkladu fiktivní společnosti koček ukazuje apatii a úpadek Číny. Některé analogie jsou až děsivě přesné. Lao jako Číňan mandžuské národnosti znal Čínu jak zevnitř, tak i z pohledu vnějšího pozorovatele. Závěrečný masakr koček ve válce s rozpínavým sousedem předznamenává brutalitu japonské okupace a útoky kočičích studentů na učitele připomínají řádění kulturní revoluce, které Laa dohnalo k sebevraždě."
20.12.2013 | Petr Kratochvíl
Východ vs. západ: rozhovor s Petrem Kratochvílem
Cyklus vztahů Ruska a západu se nachází v sestupné fázi. Jednou z příčin je nerozhodnutá Ukrajina, stojící mezi východem a západem. O napětí mezi východem a západem byl i nejnovější rozhovor, který České televizi poskytl Petr Kratochvíl.
20.12.2013 | Vladimír Handl
Kancléřka Merkelová
Angela Merkelová se stala potřetí kancléřkou. Rekordního třetího jmenování před ní dosáhli pouze Konrad Adenauer a Helmut Kohl. I přes své velkolepé vítězství se musela Angela Merkelová obrátit na SPD s návrhem na vytvoření velké koalice. Co to vše znamená pro Německo, a jak to ovlivní jeho vztahy s námi, okomentoval v pořadu Události, komentáře České televize Vladimír Handl.


1 ... 93 94 95 96 97 98 99 ... 106

Knihy


Doporučujeme

Actualities of the Nagorno-Karabakh conflict
Dating back to the early years of th...
Antiislámská politika ve Skandinávii
V posledních několika letech se po celé Evropě prosazuje část...

Nejčtenější

CfP: The EU policies of Central and Eastern European states
Mezinárodní vztahy / Czech Journal of International Relations wor...
Georgian Perspective of The August 2008 War
Following the collapse of the Soviet Union, 15 new states had emerg...