Naši lidé v médiích

01.04.2014 | Michal Kořan
Kerry a Lavrov jednali o Ukrajině
Znamená schůzka Johna Kerryho a Sergeje Lavrova posun v jednání o Ukrajině? Rusko nově připouští jednání s novou ukrajinskou vládou, kterou do této doby neuznávalo. Jak lze uvedené dění analyzovat? To vše se dozvíte v rozhovoru, který Michal Kořan poskytl Studiu ČT 24 dne 31. 3. 2014.
01.04.2014 | Rudolf Fürst
Čínský prezident se sejde s J. Barrosem a H. Van Rompuyem
Čínský prezident Si Ťin-pching je prvním čínským prezidentem, který navštíví evropské instituce. Tato návštěva svědčí o nadstandardních vztazích Číny a Evropské unie. Jak se tyto vztahy projevují v oblasti obchodní a jak ovlivnily čínský postoj k ukrajinské krizi? I to se dozvíte v rozhovoru s Rudolfem Fürstem.
31.03.2014 | Jan Eichler
Z evropské ultrapravice jde strach
Krajní pravice získává francouzské radnice. Může se tento jev rozšířit i na evropskou úroveň? Je dnes Evropa opět "kotlem, který hrozí vybuchnout"? Analýzu aktuálního vzestupu krajně pravicových stran přináší rozhovor s Janem Eichlerem.
31.03.2014 | Jan Hornát
Say No to a Balance of Power in Asia
"Many analogies and parallels have been made between the current power interplay in the Indo-Pacific and the balance-of-power system of nineteenth century Europe. This narrative is easily accepted by conventional wisdom, but it is necessary to concentrate on the potential implications of a genuine balance of power system in the region. Despite the Nixon-Kissinger proposition that “the road to peace still depends on a balance of power”, equilibrium of power in the Indo-Pacific may increase tensions and have adverse effects than fostering a benign and peaceful regional environment."
21.03.2014 | Petr Kratochvíl
3 mýty o situaci na Ukrajině, kterým věří Západ
"Ruská propaganda využívá pro ospravedlnění intervence na Krymu a jeho připojení řadu nepravdivých tvrzení. Jenže i na Západě se objevují polopravdy a mýty, které obraz celé krize zkreslují. Je situace narýsována tak jasně, jak se někdy z veřejného povědomí zdá?"
19.03.2014 | Michal Kořan
Referendum na Krymu
Drtivou většinou hlasů odsouhlasili obyvatelé Krymu vyhlášení jeho nezávislosti. Evropská Unie ani západ Ukrajiny výsledky referenda neuznávají. Podobná situace nemá, minimálně od konce studené války, srovnání. K čemu konkrétné tímto referendem došlo, a jaké jsou možné scénáře dalšího vývoje, objasnil v rozhovoru pro ČT 24 dne 17. 3. Michal Kořan.
17.03.2014 |
Aktualizované okruhy expertízy
Zajímá vás aktuální světové dění a přemýšlíte, koho se na něj zeptat? Zvažujete na koho se obrátit s žádostí o rozhovor?
17.03.2014 | Petr Kratochvíl
Největší krize mezi Západem a Ruskem od doby studené války
Petr Kratochvíl se v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál vrátil k vývoji situace na Ukrajině.
12.03.2014 | Petr Kratochvíl
Konference k 15. výročí vstupu ČR do NATO
Vystoupení Miloše Zemana na Mezinárodní bezpečnostní konferenci k 15. výročí vstupu ČR do NATO okomentoval 12. 3. pro ČT 24 Petr Kratochvíl.
11.03.2014 | Vít Beneš
Expert se vysmál „majdanové turistice" západních politiků
Na jedné straně stojí stejně jako ve světě, tak i u nás, část lidí na straně Ukrajinců, kteří chtěli na Majdanu vybojovat svobodu a bližší nakročení k Evropské unii. Tato skupina mluví pak též o tom, že dochází na Krymu k okupaci ruských vojáků. Ta druhá část lidí však poukazuje na to, že někteří lidé na Majdanu byli radikálové, z nichž hrozí nebezpečí. A vstup ruských vojáků na Krym chápou...


1 ... 94 95 96 97 98 99 100 ... 109

Doporučujeme

Rusko je zpátky v Parlamentním shromáždění Rady Evropy. A co my teď s tím?
Na začátku října byla Rada Evropy a její Parlamentní shromá...
V4 v Bielom dome
Od marca až do júna 2019 navštívili Biely dom všetci predstavi...

Nejčtenější

Ústav mezinárodních vztahů mění po 19 letech vizuální styl
Ústav mezinárodních vztahů v Praze začíná ode dneška použ...