Naši lidé v médiích

04.10.2013 | Mats Braun
Tři alternativy k členství Česka v EU? Vyberte si.
Mats Braun na webu iHNED.cz analyzoval scénáře, které by mohly nastat po vystoupení ČR z EU.
24.09.2013 | Vladimír Handl
Mat dámou: Angela Merkelová vítězná, ale osamělá
"Německo čeká obtížné sestavování stabilní vlády, protože spolupráce s veleúspěšnou kancléřkou vede mimo jiné k existenčnímu ohrožení politické identity a dalších volebních šancí menších koaličních partnerů."
17.09.2013 | Petr Kratochvíl
Rusi chcú obchodnú vojnu s Poľskom
Rusko hrozí Polsku embargem na dovoz hovězího masa a mléčných výrobků. To by se netýkalo jen Ruska, ale všech zemí, se kterými je Rusko v celní unii. Jak celá situace vznikla a jak se bude vyvíjet, se dozvíte na serveru HNonline.sk. K ekonomickému embargu jako nástroji ruské zahraniční politiky se v článku vyjádřil i Petr Kratochvíl.
16.09.2013 | Jan Eichler
Západ chce rezoluci o chemických zbraních
Francie, Británie a USA chtějí závaznou rezoluci OSN o Sýrii. Co by měla taková rezoluce obsahovat? Může opravdu přimět Assada k poslušnosti? Nejedná se jen o manévr k legitimizování případného budoucího útoku na Sýrii? A jakou roli bude hrát zpráva Pan Ki-muna o chemickém útoku v Damašku? Na tyto otázky ve Studiu Čt 24 16.9. odpovídal Jan Eichler.
13.09.2013 | Petr Kratochvíl
Ukrajina chce lacnejší plyn z oboch strán
Evropská unie a Rusko bojují o vliv na Ukrajině.  Německá energetická společnost RWE nyní uzavřela s Ukrajinou smlouvu o dodávkách šesti miliard kubických metrů plynů ročně, a to za cenu nižší, než je ruská. Dopady této dohody okomentoval dvakrát pro server HNonline.sk  Petr Kratochvíl.
12.09.2013 | Vladimír Handl
Německo 2013 aneb volby v "politickém ráji"
"Je možné, že dosavadní politická nirvána umožní nástup euroskeptické straně? A vypadne z německé politiky nevýrazná strana liberálů? Obojí by znamenalo novou politickou konstelaci, která by se jistě neprojevila zásadní změnou politiky, ale vrátila by do ní ostrou debatu o tématech, která zatím etablované politické strany odsunovaly - zejména otázku dalšího vývoje EU a německých zájmů v tomto kontextu."
12.09.2013 | Petr Kratochvíl
Staronový starosta Moskvy
Poprvé po deseti letech si Moskvané mohli zvolit svého starostu. V předcházejících obdobích byl vždy jmenován. Volbu vyhrál již v prvním kole Sergej Sobjanin, proputinovský kandidát. Opoziční kandidát Alexej Navalný ovšem překvapivě získal 27% hlasů. Volby moskevského starosty pro Události, komentáře České televize analyzoval Petr Kratochvíl.
29.08.2013 | Ondřej Ditrych
Sýrie: Správná intervence?
"Připravované bombardování režimních cílů je případem hájení mezinárodní normy. Nicméně ne akcí mezinárodního společenství, ale skrze koalici ochotných: ne internacionalisticky, ale minilateralisticky. Bude dalším případem americké intervence v zemi, kde nemají Spojené státy žádné důležité vlastní zájmy. Coby trestná výprava může teoreticky být účinným signálem Asadovu režimu, stejně tak ale i jen prvním dějstvím západního vojenského angažmá."
29.08.2013 | Jan Eichler
Váhání nad zásahem
Napětí mezi velmocemi se kvůli Sýrii stupňuje. Zatímco Západ vysvětluje, proč je nutné potrestat syrský režim, Moskva a Peking dál plánují blokovat rezoluci Rady bezpečnosti. Rusko dokonce přesouvá dvě vojenská plavidla do Středozemního moře. Americký prezident o reakci zatím nerozhodl. Britský premiér ale připustil, že Británie by útok neprosazovala přes velký odpor v Radě bezpečnosti. Pro hledání politického řešení se dnes vyslovil i francouzský prezident.
29.08.2013 | Marek Čejka
Kde hledat naději v Sýrii?
Marek Čejka byl mezi odoborníky, které server iHNED.cz požádal o komentář k aktuálnímu dění v Sýrii.


1 ... 95 96 97 98 99 100 101 ... 105

Doporučujeme

Female Radicalization: A Case of ISIS
With ISIS losing its positions, young women that have been driven t...
Výběrové řízení na pozici: Šéfredaktor/ka časopisu Mezinárodní politika
Ústav mezinárodních vztahů, v.v.i. (ÚMV), je nezávislá veře...

Nejčtenější

Český překlad přednášky Timothy Snydera
Ústav mezinárodních vztahů ve spolupráci s Ministerstvem zahra...
EuroMeSCo Annual Conference 2019: Call for Papers
Are you interested in the Mediterranean region? Its social movemen...