Hosté ÚMV

03.03.2017 | Jana Leichterová
Bílková: Koncepce zahraniční politiky - revoluce se nekoná
O tom, jak se změnilo, či nezměnilo, směřování zahraniční politiky České republiky po vydání nové koncepce zahraniční politiky, ale i tom, proč je pro nás důležité mít jasnou a čitelnou lidskoprávní politiku, mluvila 1. března 2017 v Ústavu mezinárodních vztahů docentka Veronika Bílková.
03.03.2017 | William Avery
Tichý: Írán může zbavit Evropu závislosti na Rusku
V úterý 21. února představil Lukáš Tichý, vědecký pracovník ÚMV, který také přednáší na Metropolitní Univerzitě v Praze, problematiku energetické bezpečnosti Evropské unie se zaměřením na potenciál íránských zdrojů. Kulatý stůl s názvem Energetické vztahy EU–Írán: příležitosti, překážky a perspektivy se zabýval otázkou současných, ale i budoucích energetických vztahů mezi EU a IRI a jejich vzájemnými příležitostmi a překážkami ve spolupráci zejména v sektoru zemního plynu.
28.02.2016 | Zuzana Gruberová
Migrační krize udělala z V4 po letech evropského aktéra
Patnáctého února uplynulo čtvrt století od jednoho z největších milníků raného polistopadového Československa: založení Visegrádské skupiny. V rámci oslav spolupořádal Ústav mezinárodních vztahů konferenci, na níž v prostorách Černínského paláce promluvili ministři zahraničních věcí Česka, Slovenska, Polska i Maďarska a spolu s nimi řada významných osobností. Představena byla zpráva o českém předsednictví V4 a z úst mluvčích mimo země Visegrádu byla také nabídnuta vnější perspektiva.
23.09.2015 | Barbora Prixová
Iranian Foreign Policy: Iranianness, Islam and Modernity
On the 20th of May the Institute of International Relations Prague hosted a talk on the "Iranian Foreign Policy and the Nuclear Deal", which was given by a visiting Visegrad scholar, Dr. Erzsébet N. Rózsa. 
07.09.2015 | redakce
Trajektorie evropské politiky pro východ
Válka na Ukrajině a anexe Krymu vyústily v hlubokou krizi vztahů mezi Ruskem a zeměmi Severoatlantické aliance. Jak bude za několik let vypadat tvář dříve stabilní Evropy se pokusili nastínit experti na mezinárodní vztahy v rámci projektu Nadace Fridrich-Ebert-Stiftung a Ústavu mezinárodních vztahů. Pokusili se identifikovat hlavní vlivy, které formují vztahy ve východním regionu, a z nich následně odvodili čtyři možné trajektorie, jimiž se Evropa v budoucnosti může ubírat.
11.08.2015 | redakce
Transatlantické partnerství? Přínos bude minimální
Ústav mezinárodních vztahů uskutečnil první ze série seminářů z oblasti mezinárodní politické ekonomie. Pilotním diskusním tématem se v pondělí 22. června stalo Transatlantické obchodní a investiční partnerství: Přehnané předpovědi a nejisté dopady v době krize? 
Ahmet N. Bigalı, Ismail Yaylacı: Turkish Policy toward the Middle East
Thursday, 21st May 2014 Ahmet Necati Bigalı, Ambassador, Embassy of the Republic of Turkey in Prague  Ismail Yaylacı, Assistant Professor, Istanbul Şehir University Chair: Vít Beneš, a Researcher at the Institute of International Relations
01.06.2014 | Erzsébet N. Rózsa
Erzsébet N. Rózsa k íránskému jadernému programu
Hostující visegradská výzkumnice Erzsébet N. Rózsa vystoupila v ÚMV s přednáškou na téma íránského jaderného programu a poskytla rozhovor na toto téma. Nyní Vám přinášíme záznamy.


1

Mezinárodní politika

On-line časopis Mezinárodní politika
Analýzy, rozhovory, komentáře

Vycházíme z tradice tištěného časopisu Mezinárodní politika. Přinášíme informace, které jdou do hloubky. Naši autoři vám pomohou nahlédnout do světa mezinárodních vztahů v souvislostech.

Ročník

Redakce

Šéfredaktorka: Tereza Soušková
e-mail: souskova@iir.cz
Více o redakci zde.

Vydavatel:
Ústav mezinárodních vztahů, v. v. i.,
Nerudova 3, 118 50
Praha 1 - Malá Strana


Doporučujeme

Jak se kalí historie v Rusku
Kauzy kolem odstranění sochy marš...

Nejčtenější

World’s biggest trade deal or how America is losing Asia
After the end of World War ll, the U.S. was mostly concerned with t...