Naši lidé v médiích

21.01.2020 |
Debata s Respektem: Sulejmání a hrozba války
Jan Daniel v debatě s Respektem komentoval následky zabití Kásema Sulejmaního a hovořil také o směru vztahů USA a Íránu.
20.01.2020 |
Rozhovor s Markem Galeottim v Respektu
V novém čísle časopisu Respekt najdete velký rozhovor s naším spolupracovníkem, britským profesorem Markem Galeottim. Hovoří v něm mimo jiné o své nové knize "Musíme si promluvit o Putinovi", kterou The Times and The Sunday Times vyhlásily knihou roku 2019. Celý rozhovor s názvem "Putina vede jedna emoce" si můžete přečíst např. zde: http://bit.ly/Galeotti_Respekt.
20.01.2020 | Rudolf Fürst
Nové obchodní vztahy mezi USA a Čínou
Rudolf Fürst pro Studio ČT24 komentoval podpis obchodní dohody mezi USA a ČLR.
13.01.2020 | Jan Kovář
Nový zákon o brexitu v dolní komoře britského parlamentu
Jak dopadne hlasování v britském parlamentu k prováděcímu zákonu brexitové dohody, jestli lze očekávat pozměňovací návrhy. A dále také v jakých intencích lze očekávat vyjednávání o budoucích vztazích mezi EU a VB a jak blízký by ten vzah mohl být.
13.01.2020 | Jan Daniel
Jak může do konfliktu na Blízkém východě promluvit evropská strana
Jaké jsou vztahy mezi iráckou vládou a USA a proč Irák žádá odchod amerických vojáků? Mohou je na Blízkém východě zastoupit evropské jednotky? Na tyto otázky odpovídal Jan Daniel ve vysílání ČRo Plus.
06.01.2020 | Jan Kovář
Opustí koncem ledna Velká Británie EU?
Jak bude Brexit ovlivňovat evropskou politiku v nadcházejícím roce? A jaké další výzvy budou pro EU a její členské státy v roce 2020 důležité? Na tyto a další otázky odpovídal Jan Kovář pro Českou televizi.
28.12.2019 | Petr Kratochvíl
Ruská reakce na vyhlášení 21. srpna památným dnem
Petr Kratochvíl okomentoval ruskou reakci na vyhlášení 21. srpna památným dnem. Rozebral přitom "vlasteneckou kampaň", která v posledních letech v Rusku probíhá.
17.12.2019 | Rudolf Fürst
South China Morning Post píše o české debatě ve vztahu k Číně
Deník South China Morning Post publikoval článek, detailně popisující aktuální situaci v české společnosti ve vztahu k čínským aktivitám a související veřejné debatě.
17.12.2019 | Jan Hornát
Spor USA a Číny o osud Ujgurů
Jaká je pozice administrativy Donalda Trumpa k otázce zacházení s Ujgury v čínské provincii Sin-ťiang? Změní se situace po přijetí amerického zákona o podpoře lidských práv v Sin-ťiangu? Poslechněte si rozhovor výzkumníka Jana Hornáta pro Horizont ČT24.
17.12.2019 | Jan Kovář
Komentář k závěrům summitu Evropské rady
Dosáhl zahrnutím formulace o využití jaderné energie v kontextu uhlíkové neutrality do závěrů summitu Evropské rady premiér Andrej Babiš skutečného diplomatického úspěchu? Proč český peremiér tak moc bojoval za zahrnutí této formulace do závěrů summitu?


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113

Knihy


Doporučujeme

Sharp Power – nový druh síly v mezinárodních vztazích?
Pokud by z hlediska bezpečnosti bylo současné desetiletí něč...
Hezbollah between local and international dimension: intervention in Syria
In last few decades, Hezbollah has established itself as a solid pa...

Nejčtenější

Hezbollah between local and international dimension: intervention in Syria
In last few decades, Hezbollah has established itself as a solid pa...