Naši lidé v médiích

24.06.2020 | Rudolf Fürst
Čína přešla z éry maoismu rovnou do kyberpunku
Čína přešla z éry maoismu rovnou do kyberpunku, říká náš výzkumník Rudolf Fürst v rozhovoru pro iDNES.cz, ve němž rozebírá současnou situaci v Číně i její postavení ve světě.
23.06.2020 | Jan Daniel
Syřané hladoví a protesty se opět probouzejí
Sýrie prochází ekonomickým kolapsem, který vede k novým protestům i zhoršování ekonomické situace. Z čeho ekonomická krize vychází a jak na ni mohou reagovat syrští spojenci popsal pro iRozhlas.cz náš výzkumník Jan Daniel.
15.06.2020 | Rudolf Fürst
Velký strýček jde ve stopách Maa, o moc se nedělí
Od svého nástupu k moci provedl čínský prezident Si Ťin-pching řadu změn, o nichž se někdy hovoří jako o „třetí revoluci“. Náš seniorní výzkumný pracovník, Rudolf Fürst, okomentoval jeho politickou kariéru pro Hospodářské noviny.
12.06.2020 |
Setkání premiérů V4 v Lednici
Zástupci Visegrádské skupiny jednali ve čtvrtek 11.6. na Zámku Lednice před červnovým zasedáním Evropské rady. Na setkání se probíral například víceletý finanční rámec na období 2021-2027, evropský nástroj pro obnovu, otevírání hranic nebo situace v oblasti migrace. Náš výzkumník Jakub Eberle včera toto setkání premiérů okomentoval pro německé veřejnoprávní rádio Deutschlandfunk.
08.06.2020 | Petr Kratochvíl
Vztahy s Ruskem na bodu mrazu
Kybernetické útoky či dezinformační kampaně mají vliv na ochlazení česko-ruských vztahů. Náš seniorní výzkumný pracovník, Petr Kratochvíl, se v článku serveru idnes.cz vyjádřil k nedávnému vyhoštění dvou ruských diplomatů.
Izrael, Palestina a my: Díky za tu debatu
Článek Tomáše Petříčka, Lubomíra Zaorálka a Karla Schwarzenberga vyvolal v ČR vlnu schematické, někdy až barvotiskové kritiky. Nastala živá diskuze, kterou česká zahraniční politika velice potřebuje. Zblízka se na český vztah k Izraeli podívali ředitel ÚMV Ondřej Ditrych a výzkumný pracovník Jan Daniel.
25.05.2020 | Veronika Bílková
Diskuse o Istanbulské úmluvě
Vedoucí centra mezinárodního práva ÚMV se účastnila debaty o ratifikaci Istanbulské úmluvy na Slovensku
21.05.2020 | Tomáš Profant
Nový zelený údel alebo Nerast?
Tomáš Profant publicisticky približuje diskuzi z odborných časopisů mezi obhájcemi Nerůstu a Nového zelného údělu.
21.05.2020 |
Tři scénáře pro svět po pandemii
Naši kolegové se na popud MZV podívali na to, jak může vypadat svět po pandemii COVID-19 a vypracovali tři scénáře možného vývoje.
13.05.2020 | Jan Daniel
Když hoří banky
V Libanonu se v minulých týdnech obnovily masové protesty proti politickým a ekonomickým elitám. Země prochází zásadní hospodářskou krizí, ještě umocněnou opatřeními proti šíření koronaviru. Podobu a příčiny demonstrací rozebral náš výzkumník Jan Daniel pro server A2larm.cz.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 117

Doporučujeme

Politika rozšiřování EU na západním Balkáně
Po letech stagnace a přešlapování na místě prošly vztahy Evr...
České aktivity jako reakce na Euromajdan
Bez větší nadsázky lze říct, že z roku 2014 se stal asi nej...

Nejčtenější

Čína přešla z éry maoismu rovnou do kyberpunku
Čína přešla z éry maoismu rovnou do kyberpunku, říká náš ...
The New Republic of Letters
The summer has just begun and we would like to introduce to you a u...