18/09/2019 This content is not up to date

Ústav mezinárodních vztahů mění po 19 letech vizuální styl

Ústav mezinárodních vztahů v Praze začíná ode dneška používat nový vizuální styl. V první fázi se „převlékne do nového“ komunikace Ústavu na sociálních sítích a vybrané tiskové dokumenty. Internetové stránky Ústavu se novému stylu přizpůsobí počátkem příštího roku.

Základem nového vizuálního stylu je písmo Affair, vytvořené pro Ústav mezinárodních vztahů grafickým studiem Publikum. Písmo je inspirováno proporcionalitou písma Optima, ve kterém je mj. vyvedena deska u vstupních dveří do ÚMV v pražské Nerudově ulici a které vychází z tradiční římské kapitály. Nový vizuální styl graficky vystihuje dialektický vztah mezi tradicí a modernou a dále skutečnost, že výzkum jako páteřní činnost ÚMV je těsně spjatý s tvorbou především textového obsahu. Nový logotyp ÚMV doplňuje subtilní grafický prvek střelky, vzniklé dekonstrukcí trojúhelníku, jenž tvoří významný prvek stávajícího loga zavedeného na přelomu tisíciletí. Střelka může být interpretována mimo jiné jako trojice základních strategických cílů Ústavu, kterými jsou akademický výzkum, podpora veřejné debaty a propojování světa akademického a politického v mezinárodně-politické tématice.

Základní verze logotypu:

Barevnost vizuálního stylu se opírá o tmavě modrou a komplementární „pískovou“ barvu, přičemž velké množství tištěných výstupů (například výzkumné zprávy) bude kvůli snadné reprodukovatelnosti prováděno výhradně v černobílých variantách. Barevná paleta bude následně rozšířena pro účely zpracování infografiky, která ke komunikaci dnes již nedílně patří.

„Naši vědci jsou špičkoví odborníci, kteří zkoumají mezinárodní vztahy z různých úhlů včetně nejaktuálnějších témat, což je také důvodem, proč jsou často zváni do médií. Své poznatky naši experti shrnují do nejrůznějších publikací – odborných knih a článků, studií, analýz nebo policy paperů. I proto je základem našeho nového vizuálního stylu písmo navržené na míru. Vytváří základ promyšleného systému, který budeme moci v budoucnu flexibilně využívat a rozvíjet,“ uvedl ředitel ÚMV Ondřej Ditrych. „Nový vizuál Ústavu je tradiční i moderní, podobně jako Ústav,“ dodal Ditrych.

Kontakt:
Michaela Mlíčková Jelínková
Vedoucí PR a konferenčního servisu
+420 603 543 360
mlickova@iir.cz

Ukázky aplikací nového vizuálního stylu najdete zde.