30/04/2018

Nová publikace: Otevírání Íránu a jeho význam pro energetickou bezpečnost EU

Lukáš Tichý a kolektiv vydali v nakladatelství ÚMV novou knihu s názvem Otevírání Íránu a jeho význam pro energetickou bezpečnost EU. Dohoda s Íránem momentálně rezonuje v médiích. Jaký význam tato dohoda má, jak změnila vztahy Evropské unie a Íránu a co znamená návrat Íránu na světové energetické trhy se dočtete v naší nové knize!

Uzavření tzv. jaderné dohody s Teheránem otevírá Íránu cestu zpět na světové energetické trhy, ze kterých byl do značné míry ostrakizován. V tomto ohledu by se Írán mohl jevit jako výhodný partner pro Evropskou unii, jenž by pomohl snížit evropskou závislost na Rusku. Pro zhodnocení potenciálu energetické spolupráce mezi EU a Íránem monografie analyzuje vnější dimenzi energeticko-bezpečnostních
vztahů EU vůči Iránu prostřednictvím konceptu aktérství a rovněž samotný potenciál íránského energetického sektoru. I přes zrušení sankcí a zjevnou ochotu jak Teheránu, tak i Bruselu a většiny členských států EU (včetně České republiky) navázat užší spolupráci stále existuje řada výzev a překážek, jež ji mohou negativně ovlivnit. Jde nejen o nedostatečné financování íránského energetického sektoru, ale i pokračující politickou nestabilitu v regionu, což může Teherán nakonec přimět hledat jiné – nezápadní – partnery.

 

Knihu můžete zakoupit v našem eshopu.

Otevírání Íránu a jeho význam pro energetickou bezpečnost EU Lukáš Tichý a kol.

Order

Nová publikace: Otevírání Íránu a jeho význam pro energetickou bezpečnost EU

Pokud objednáváte více titulů, napište je do poznámky níže (plus počet kusů), nebo vyplňte kontaktní formuláře u vybraných titulů. Následně Vám zašleme mailem fakturu s platebními údaji.

158 CZK