Hladko-obratko: Hogwash v ÚMV

Ústav mezinárodních vztahů Vás srdečně zve na vernisáž výstavy s názvem "Hladko - obratko" a následně na debatu na téma "Nejen o politické angažovanosti v umění". Akce se uskuteční 17. října od 17:00 v Ústavu mezinárodních vztahů.

17. 10. 2019 (17:00)

Ústav mezinárodních vztahů, v. v. i., Nerudova 3, Praha 1

Budoucnost se nám rozpadla v posledních letech pod rukama, možná že to ale nikdy nebylo lepší. Kdy jste se naposledy pozastavili nad prázdnotou politických gest nebo reklamních prezentací korporátů? Slovenský kolektiv Hogwash, který se v prostorách Ústavu mezinárodních vztahů prezentuje sérií plakátů, překlápí nedávné i současné události do vtipných a kousavých sdělení o světě kolem nás. Jednoduchým jazykem reklamy na štěstí autoři ukazují, že nikoliv pod povrchem, ale přímo na povrchu dennodenní reality hrajeme o to, jak bude naše společná budoucnost vypadat. Spolek Hogwash čerpá z banality informací, které se na nás dennodenně sypou a poukazují na jejich absurditu. Výstava samotná pak naráží na roli plakátů v moderní době memů.

Kurátorka výstavy a moderátorka byla Anežka Bartlová (teoretička umění, vedoucí redaktorka Sešitu pro umění, teorii a příbuzné zóny).