TTIP: Přehnané předpovědi a nejisté dopady v době krize?

První ze série seminářů na témata z oblasti mezinárodní politické ekonomie. Prvním hostem a hlavním přednášejícím byl Martin Myant, který pracuje v Evropském odborovém institutu v Bruselu a je autorem řady tematických publikací.

22. 6. 2015 (16:30)

This content is not up to date ÚMV, Nerudova 3, Praha 1


Série seminářů k mezinárodní politické ekonomii

Transatlantická dohoda o obchodu a investicích (TTIP): Přehnané předpovědi a nejisté dopady v době krize?

16:30 – 17:15 Martin Myant: Transatlantická dohoda o obchodu a investicích (TTIP): Přehnané předpovědi a nejisté dopady v době krize?
Moderuje: Tomáš Profant, Výzkumný pracovník, Ústav mezinárodních vztahů

17:15 – 17:30 Diskutující: Vilém Semerák, Výzkumný pracovník, Center for Economic Research and Graduate Education - Economics Institute (CERGE-EI)

17:30 – 18:00 Diskuze

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dyRnPCHfzmc[/youtube]

Martin Myant se ve svém výzkumu zaměřuje především na střední a východní Evropu, zvláště pak na oblast bývalého Československa, České republiky a Polska. Analyzoval ekonomický a politický vývoj jak během socialismu, tak i v dobách transformace, a dále pak dopady krize v roce 2008 a politickou reakci na ni. Koordinoval projekty sledující strategie ekonomické transformace a jejich implikace pro ekonomickou konkurenceschopnost. Je rovněž autorem analýz zabývajících se vznikem a politikami odborů v České republice. Mezi jeho publikace patří například Vzestup a pád českého kapitalismu (Academia, 2013) a Tranzitivní ekonomiky - Politická ekonomie Ruska, východní Evropy a střední Asie (Academia, 2013).

Pozvánkový leták je ke stažení zde.