1. 8. 2018 Tento obsah není aktuální

Dr. Matúš Halás se stal novým členem našeho týmu

Dr. Matúš Halás se stal novým členem našeho týmu na ÚMV. Nastoupil jako vedoucí Centra evropské bezpečnosti. V minulosti působil v profesionálním vojenském vzdělávání jako přednášející strategických studií na Baltic Defence College v Tartu (Estonsko) a jako odborný asistent na Ústavu európskych štúdií a medzinárodných vzťahov v Bratislavě (Slovensko).

Matúš získal doktorát z mezinárodních vztahů na Univerzitě Karlově a část studií, stejně jako kariéry strávil na Universität Potsdam a taktéž v Paříži, na Bibliothèque de la Sorbonne. Ve svém výzkumu se zaměřuje především na modelování komplexních systémů, teorii odstrašení a kritickou geopolitiku.

Matúšovy články vyšly v prestižních odborných periodikách jakými jsou například Geopolitics, Social & Cultural Geography nebo Cambridge Review of International Affairs. Je též autorem a editorem sborníku Geopolitické omyly dvadsiateho storočia, který širší veřejnosti poprvé zpřístupnil překlady klasických geopolitických textů. Matúš také pravidelně publikuje své komentáře v novinách, především na témata evropské bezpečnosti a mezinárodní politiky.