5. 11. 2014 Tento obsah není aktuální

Hledáme nového kolegu/kolegyni

Ústav mezinárodních vztahů hledá člověka na pozici: Seniorní vědecký pracovník/-ice se zaměřením na evropská studia. Termín pro zaslání přihlášek je 30. listopadu 2014. Očekávaný nástup je leden/únor 2015. Pracovní poměr lze kombinovat s univerzitní výukou. K přihlášení do výběrového řízení zvláště vyzýváme ženy.

Ústav mezinárodních vztahů patří již od svého založení roku 1957 k předním domácím institucím působícím ve výzkumu mezinárodních vztahů. Aktivně se zapojuje do mezinárodních výzkumných sítí a zaměřuje se na akademický výzkum v širším poli mezinárodních vztahů včetně evropských studií, bezpečnostních studií a dalších příbuzných oborů. ÚMV vytváří standardy kvality domácího výzkumu v oboru mezinárodních vztahů.

Jako nezávislá veřejná výzkumná instituce, zřízená Ministerstvem zahraničních věcí, ÚMV také provádí aplikovaný výzkum a navrhuje politická doporučení. Slouží jako průsečík akademické, politické a veřejné sféry a podněcuje expertní, intelektuální a veřejnou debatu o české zahraniční politice, evropských záležitostech a globálních tématech. Opomenout nelze ani řadu periodik vydávaných nakladatelstvím ÚMV spolu s rozličnými publikacemi, či doktorský studijní program, který ÚMV ve spolupráci s Metropolitní univerzitou v Praze nabízí. Jeho prostory a vlastní knihovna situované historickém centru Prahy představují podnětné prostředí pro výzkum mezinárodních vztahů.

ÚMV hledá do svého týmu pracujícího v oblasti evropských studií kolegu či kolegyni pro oblast evropských studií na pozici seniorní-ho výzkumné-ho pracovníka/-ice v hlavním pracovním poměru. Hlavním cílem bude provádění teoreticky a metodologicky podloženého výzkumu a publikace výsledků v mezinárodních časopisech a nakladatelstvích. Předpokladem je i schopnost aplikovaného výzkumu a ochota nabídnout rozhodovací sféře svoji expertízu formou policy paperů, operativních studií a konzultací. Samozřejmostí jsou i mediální vystoupení a zapojení se do veřejné debaty k evropské integraci. S podporu projektové manažerky ÚMV očekáváme využívání grantových příležitostí a vedení či spoluvedení výzkumných projektů, které budou zahrnovat další výzkumné pracovníky, externí spolupracovníky a doktorandy ÚMV. Pracovní poměr lze kombinovat s univerzitní výukou. K přihlášení do výběrového řízení zvláště vyzýváme ženy.

Požadujeme:

  • ukončené doktorské studium (Ph.D.), započaté či ukončené habilitační či profesorské řízení výhodou
  • aktivní znalost anglického jazyka
  • orientaci v teoretickém a v metodologickém zázemí výzkumu mezinárodních vztahů a evropských studií
  • několik vynikajících publikací v akademických časopisech, knih nebo knižních kapitol

Zaměstnanecké výhody

  • Osobní ohodnocení na základě publikačních výstupů
  • Pružná pracovní doba a možnost práce doma


Zájemci/-kyně by měli zaslat následující materiály e-mailem na adresu kanka@iir.cz (personalista):

  • Krátký motivační dopis
  • Životopis
  • Seznam publikací
  • Jeden současný akademický článek, který uchazeč/ka považuje za svůj nejlepší

Termín pro zaslání přihlášek je 30. listopadu 2014. Očekávaný nástup je leden/únor 2015.

Leták ke stažení zde.