Announcing the Winter Semester program of the IIR Critical Studies Seminar

1. 2. 2017 Tento obsah není aktuální

Mark Galeotti vedoucím Centra evropské bezpečnosti

Mark Galeotti se stal vedoucím Centra evropské bezpečnosti Ústavu mezinárodních vztahů v Praze.


Dr. Mark Galeotti na postu vedoucího Centra evropské bezpečnosti vystřídal Benjamina Tallise. Přejeme mu v jeho práci v čele Centra evropské bezpečnosti mnoho zdaru!

Centrum evropské bezpečnosti Ústavu mezinárodních vztahů zkoumá nové kontury vznikajícího globálního bezpečnostního (ne)pořádku, a to z evropského – a především středoevropského – pohledu. Mezi řadou jiných center bezpečnostního výzkumu ve střední Evropě vyniká CES v tom, že propojuje odborníky z oblasti bezpečnostních i evropských studií. Nejedná se o centrum čistě bezpečnostní, ani o centrum čistě zaměřené na evropskou integraci. Místo toho bude CES poskytovat komplexní pohled na bezpečnost v Evropě, bezpečnost Evropy a roli EU a jejích členů jakožto bezpečnostních aktérů.

Dr. Mark Galeotti je výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů a mezinárodně uznávaným odborníkem na Rusko. Kromě význačné akademické kariéry, která zahrnovala i výuku na předních světových univerzitách, byl i poradcem pro britské ministerstvo zahraničních věcí a je také autorem řady odborných publikací. Mezi oblasti jeho zájmu patří mimo jiné ruská domácí a zahraniční politika, ruská a sovětská historie, mezinárodní a organizovaný zločin, zpravodajské a tajné operace a vojenské a nevojenské bezpečnostní otázky.

Expertise to impact

Přihlašte se k odběru