1. 2. 2017 Tento obsah není aktuální

Mark Galeotti vedoucím Centra evropské bezpečnosti

Mark Galeotti se stal vedoucím Centra evropské bezpečnosti Ústavu mezinárodních vztahů v Praze.


Dr. Mark Galeotti na postu vedoucího Centra evropské bezpečnosti vystřídal Benjamina Tallise. Přejeme mu v jeho práci v čele Centra evropské bezpečnosti mnoho zdaru!

Centrum evropské bezpečnosti Ústavu mezinárodních vztahů zkoumá nové kontury vznikajícího globálního bezpečnostního (ne)pořádku, a to z evropského – a především středoevropského – pohledu. Mezi řadou jiných center bezpečnostního výzkumu ve střední Evropě vyniká CES v tom, že propojuje odborníky z oblasti bezpečnostních i evropských studií. Nejedná se o centrum čistě bezpečnostní, ani o centrum čistě zaměřené na evropskou integraci. Místo toho bude CES poskytovat komplexní pohled na bezpečnost v Evropě, bezpečnost Evropy a roli EU a jejích členů jakožto bezpečnostních aktérů.

Dr. Mark Galeotti je výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů a mezinárodně uznávaným odborníkem na Rusko. Kromě význačné akademické kariéry, která zahrnovala i výuku na předních světových univerzitách, byl i poradcem pro britské ministerstvo zahraničních věcí a je také autorem řady odborných publikací. Mezi oblasti jeho zájmu patří mimo jiné ruská domácí a zahraniční politika, ruská a sovětská historie, mezinárodní a organizovaný zločin, zpravodajské a tajné operace a vojenské a nevojenské bezpečnostní otázky.