18. 8. 2022

ÚMV získal dva projekty z programu Horizon Europe

ÚMV získal hned dva nové projekty z velmi prestižního programu Horizon Europe - European Commission a stane se tak součástí dalších dvou celoevropských konsorcií.

První z nich, s názvem “States’ Practice of Human Rights Justification” povede za ÚMV Federica Cristani. Cílem projektu je odhalit nedostatky v regulaci a ochraně lidských práv. Na základě zjištění budou připravena doporučení pro EU ohledně podpory mezinárodního lidskoprávního systému a prosazování transnacionálního demokratického vládnutí.

 
Druhý projekt bude za ÚMV koordinovat Petr Kratochvíl a nese název “ACTEU: Towards a New Era of Representative Democracy”. Projekt bude zkoumat, jakým způsobem lze měřit politickou důvěru a jak se do ní promítají polarizující témata, jako je klimatická změna, migrace či genderové otázky. V rámci projektu vzniknou zcela nové platformy, jako Youth Democracy Labs nebo Civil Society Network.


Oba projekty se naplno rozjedou již za pár měsíců, stejně jako již dříve získaný třetí projekt Horizon Europe, “Reclaiming Liberal Democracy in Europe”. O výsledcích budeme průběžně informovat.