2. 8. 2017 Tento obsah není aktuální

Veronika Bílková spoluautorkou stanoviska Benátské komise k situaci ve Venezuele

Výzkumná pracovnice ÚMV a koordinátorka Centra mezinárodního práva ÚMV Veronika Bílková zastupuje Českou republiku v Evropské komisi pro demokracii prostřednictvím práva (Benátská komise) Rady Evropy.

Veronika Bílková je jedním z autorů stanoviska Evropské komise pro demokracii prostřednictvím práva (Benátská komise) Rady Evropy, které kriticky hodnotí zřízení Ústavodárného národního shromáždění ve Venezuele. Stanovisko poukazuje na to, že zřízením ÚNS překročil prezident Maduro své pravomoci, a upozorňuje na zásadní problémy procesu voleb do Ústavodárného národního shromáždění. Text stanoviska k nalezení zde.

Rozhovor s Veronikou Bílkovou na téma její práce v ÚMV i jejich osobních motivací pro kariéru výzkumné pracovnice - Vědec nemá nikdy "padla".

Veronika Bílková odpovídala společně s Janem Kovářem na dotazy ohledně Rady Evropy - Pohled do nitra opomíjené Rady Evropy.

doc. JUDr. PhDr. Veronika Bílková, Ph.D., E.MA je výzkumnou pracovnicí Ústavu mezinárodních vztahů. Věnuje se mezinárodnímu právu se specializací na mezinárodní humanitární a trestní právo a lidským právům. Koordinuje Centrum mezinárodního práva ÚMV, vyučuje na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a je členkou Evropské komise pro šíření demokracie prostřednictvím práva (tzv. Benátské komise).