Energetická bezpečnost a mezinárodní vztahy

Centrum energetické politiky Ústavu mezinárodních vztahů ve spolupráci s Centrem bezpečnostních studií Katedry mezinárodních vztahů a evropských studií Metropolitní univerzity Praha Vás srdečně zvou na akci “Energetická bezpečnost a mezinárodní vztahy“, která se uskuteční 2. 5. 2019 v 17:00 v Ústavu mezinárodních vztahů.

2. 5. 2019 (17:00)

Ústav mezinárodních vztahů, Nerudova 3, Praha 1

Hospodářský růst, který je vitálním zájmem každého státu, je podmíněn přísunem dostatečného množství, cenově dostupných a stabilně poskytovaných energetických surovin. Tak vidí energetickou bezpečnost západní hospodářská centra, ležící převážně v euroatlantické oblasti, která jsou zároveň největšími spotřebiteli a dovozci energie. To dělá z energetické politiky důležitou součást zahraniční, bezpečnostní a v poslední době i environmentální a sociální politiky.

Přijďte si poslechnout zajímavou přednášku věnovanou energetické bezpečnosti a mezinárodním vztahům a podiskutovat na toto téma s bývalým předsedou vlády ČR v letech 2006 – 2009 a bývalým předsedou Evropské rady v roce 2009, Mirkem Topolánkem, který také čelil a byl aktivně zapojen do řešení plynové krize, organizoval summity Východního partnerství a Jižní koridor a účastnil se z titulu funkce předsedy Evropské rady summitu G20 v Londýně.

 

 

 

Auspice

Metropolitní univerzita Praha

Topics and regions