3. 12. 2020

Německo v čele Evropy? SRN jako civilní mocnost a hegemon eurozóny

ISBN 978-80-87558-03-4, 376 stran, rok vydání: 2011

Kniha odborníků v oblasti výzkumu Německa si klade otázku, jaký charakter má zahraniční politika tohoto klíčového evropského státu v období rostoucího tlaku globalizace, nejvýraznější reformy Evropské unie (Lisabonská smlouva EU, úsilí na záchranu eurozóny)
a se změnou americké politiky po nástupu prezidenta Baracka Obamy. Pro vyhodnocení prvků kontinuity a změny v německé politice přitom používá teorii rolí.
Autoři analyzují dlouhodobé trendy německé politiky a její současné kognitivní zdroje (zahraničněpolitickou kulturu a historickou paměť) i institucionální rámce. Poukazují na specifika bezpečnostní politiky (Německo jako převážně „civilní mocnost“), naplňování Lisabonské smlouvy EU (příklad Evropské služby vnější akce). Analyzují rovněž vnější ekonomické vztahy (systém jejich podpory) a vnější aspekty energetické bezpečnosti SRN.

Objednávka

Německo v čele Evropy? SRN jako civilní mocnost a hegemon eurozóny

Pokud objednáváte více titulů, napište je do poznámky níže (plus počet kusů), nebo vyplňte kontaktní formuláře u vybraných titulů. Následně Vám zašleme mailem fakturu s platebními údaji.

150