Kistové z údolí Pankisi

Ústav mezinárodních vztahů Vás srdečně zve na vernisáž výstavy Kistové z údolí Pankisi, která se uskuteční 23. dubna 2019 v 16:30 v Ústavu mezinárodních vztahů, Nerudova 3, Praha 1.

23. 4. 2019 (16:30)

Ústav mezinárodních vztahů, Nerudova 3, Praha 1

Do gruzínského údolí Pankisi v oblasti Velkého Kavkazu se v září 2018 vydala skupina studentů Ostravské univerzity a Univerzity Karlovy spolu s Vincencem Kopečkem (PřF OU) a Slavomírem Horákem (FSV UK), aby zdokumentovali významné osobnosti Kistů, příslušníků malého kavkazského etnika. Obraz Pankisi se v gruzínských i světových médiích obvykle negativně vykresluje jako místo čečenských bojovníků, radikálních islamistů, obchodu s narkotiky či, v posledních letech, v souvislosti s tzv. Islámským státem v Sýrii a v Iráku. Portrétové fotografie Gurjeeta Battha, které vznikly společně se zhruba 20 rozhovory s významnými osobnostmi z Pankisi, umožňují představitelům kistské komunity promlouvat k širšímu publiku bez prostředníka a zprostředkovávají tak situaci v Pankisi jinak, než je tomu zvykem ve většině médií.

Vernisáž bude doplněna diskuzí se Slavomírem Horákem z Fakulty sociálních věd UK, kterou povede Emil Aslan, ředitel výzkumu, Ústav mezinárodních vztahů. 

Těšíme se na shledání s Vámi.

 

Spolupráce / Záštita

Fakulta sociálních věd, Univerzita Karlova