Angola a Mosambik - zdroje napětí a nestability v bohatých ropných regionech

Centrum energetické politiky Ústavu mezinárodních vztahů Vás srdečně zve na debatu s názvem "Angola a Mosambik - zdroje napětí a nestability v bohatých ropných regionech", která se uskuteční 6. června od 17:00 v ÚMV.

6. 6. 2019 (17:00)

Ústav mezinárodních vztahů, Nerudova 3, Praha 1

V rámci kulatého stolu se budou diskutovat zdroje nestability ve vybraných regionech lusofonní Afriky, které jsou bohaté na zdroje ropy a zemního plynu. Cílem je porovnat starší konflikt v angolské Cabindě s novým a začínajícím nepokojem v severní mosambické provincii Cabo Delgado. Obsahem je popis zdrojů nestability, jakož i jejich průběh a rovněž porovnaní motivace všech zainteresovaných aktérů.

Na akci vystoupil Mgr. Petr Sobotka vystudoval politologii obor africká studia na Univerzitě Hradec Králové. V rámci svého doktorského studia absolvoval půlroční výzkumnou stáž na Kapverdských ostrovech. Obsahem jeho výzkumu bylo zkoumat kapverdský přechod k demokracii na začátku 90. let minulého století. V rámci své publikační činnosti se zaměřuje na portugalsky mluvící státy Afriky.

Report z přednášky dostupný zde.

 

 

 

Organizátoři

Témata a regiony