Kanzleramt #3 s Vladimírem Handlem: Merkel řešila mezinárodní krize schopně, ale pozdě

Angela Merkel je po téměř 16 letech v kancléřském křesle všeobecně považována za úspěšnou političku. Platí ale tohle hodnocení i na mezinárodní scéně? V čem můžeme od jejího nástupce či nástupkyně očekávat změnu kurzu? Nejen o tom jsme diskutovali s Vladimírem Handlem z Katedry německých a rakouských studií na FSV UK.

Třetí díl podcastu o německých volbách Kanzleramt, který vzniká ve spolupráci s Voxpot a za podpory pražské kanceláře Friedrich-Ebert-Stiftung, se věnuje především výzvám zahraniční politiky, kterým musela Angela Merkel čelit. Platí skutečné okřídlené teze o klidu a racionalitě kancléřky při zvládání mezinárodních krizí a jak se bude dále po jejím odchodu profilovat německá zahraniční politika směrem ke globálním velmocem? A co to bude znamenat pro Česko?

O tom ale také o dlouhodobých vizích a strategiích v německé zahraniční politice, o její důležitosti pro německé volby či Nordstreamu 2 si povídal náš výzkumník Jakub Eberle s jedním z předních českých odborníků na německou zahraniční politiku a naším dlouhodobým spolupracovníkem Vladimírem Handlem.

Debatou o mezinárodních vztazích pokračujeme v naší šestidílné sérii podcastů Kanzleramt. V ní každý měsíc s hosty a expertkami probíráme jednotlivé kandidáty, možné povolební konstelace i mezinárodní kontext německé politiky. Podcast je dostupný k poslechu na všech běžných streamovacích platformách.