Letní kino s debatou - ThuleTuvalu

Ústav mezinárodních vztahů si Vás dovoluje pozvat na poslední akci letošních prázdnin – letní kino s debatou. Po promítání filmu ThuleTuvalu budou debatovat Mats Braun, Rebeka Hengalová a Tomáš Jungwirth Březovský s moderací Nikoly Adamovské.

31. 8. 2023 (19:30)

Jazyk: čeština Ústav mezinárodních vztahů, Nerudova 257/3

Ve spolupráci s AMO, EUROPEUM a Anna Lindh Foundation Vás srdečně zveme na dvorek ÚMV na letní promítání filmu ThuleTuvalu z letošního ročníku festivalu Jeden Svět. Po promítání proběhne debata s experty a expertkami na environmentální politiku.

 

O filmu:
Grónské městečko Thule je nejseverněji obývaným místem na Zemi. Tuvalu je polynéský ostrovní stát. Místa od sebe vzdálená více než jedenáct tisíc kilometrů jsou však dnes osudově propojena. Tající led v Grónsku zvedá hladinu oceánu, který tak brzy zaplaví nízko položené tichomořské ostrovy. Zatímco se experti dohadují, jak změně klimatu zabránit, obyvatelé Thule a Tuvalu čelí už dnes jejím nezvratným dopadům v každodenním životě. Dokument zblízka sleduje osudy několika místních rodin, které si uvědomují, že jejich tradiční způsob života a obživy spěje rychlostí tajícího ledu ke změně.

 

Po filmu bude následovat debata zaměřená na klimatickou krizi a globální environmentální politiku. Pozvání přijali:

  • Mats Braun, ředitel, Ústav mezinárodních vztahů
  • Rebeka Hengalová, výzkumná pracovnice klimatického týmu, EUROPEUM
  • Tomáš Jungwirth Březovský, vedoucí Klimatýmu, Asociace pro mezinárodní otázky

Moderovat bude:

  • Nikola Adamovská, koordinátorka nadace Anny Lindh

 

Vstupné je zdarma, poprosíme o registraci kvůli logistice.

Registrace

Spoluorganizátoři

Tato akce je uspořádána ve spolupráci s AMO, EUROPEUM a nadací Anny Lindh.

Témata a regiony