2. 12. 2016

Íránská jaderná dohoda a širší mezinárodní souvislosti

ISBN: 978-80-87558-27-0, 271 stran, rok vydání 2016

Monografie je věnovaná íránské jaderné dohodě a širším mezinárodním souvislostem jejího sjednání. Má převážně deskriptivně analytickou povahu a většinou ponechává spíše na čtenáři, aby si učinil vlastní úsudek.

 

"Tuto knihu by měl číst každý, kdo chce znát souvislosti dohody o omezení jaderného programu Íránu z léta 2015. Přední český odborník na nukleární odzbrojení Miroslav Tůma v ní vysvětluje nejen dohodu a bezprostřední okolnosti jejího dojednání, ale také její význam v rámci širšího úsilé o nešéření jaderných zbraní a napjaté situace na Středním východě. Probírá také postoj hlavních regionálních ospůrců dohody Saúdské Arábie a Izraele i roli USA, EU a Ruska. Nezbytné čtení pro všechny, kteří chtějí základní fakta o dohodě, jejímž prostřednictvím se Írán pokouší znovu získat legitimitu na mezinárodní scéně."

Prof. Pavel Barša
Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, vědecký pracovník Ústavu mezinárodních vztahů

 

"Miroslav Tůma se ve své knize podrobně zabývá jedním z nejzásadnějších fenoménů v oblasti jaderné diplomacie posledních let, kterým je uzavření jaderné dohody s Íránem. Kniha čtenáři poslouží jako komplexnější průvodce labyrintem vyjednávacích procesů, na který pohlíží z pohledu postojů celé řady regionálních i globálních aktérů."

PhDr. Michal Smetana
vědecký pracovník Střediska bezpečnostní politiky na Institutu studií sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze

Objednávka

Íránská jaderná dohoda a širší mezinárodní souvislosti

Pokud objednáváte více titulů, napište je do poznámky níže (plus počet kusů), nebo vyplňte kontaktní formuláře u vybraných titulů. Následně Vám zašleme mailem fakturu s platebními údaji.

158

Témata a regiony